Linn kaalub raha suunamist lennuliikluse tõhustamiseks (4)

Kuressaare võimuliit on valmis linna rahaga toetama Tallinn-Kuressaare lennuühendust, tellides selleks näiteks 40-50 000 euro eest aastas lisareise suurema lennukiga.

Kuressaare koalitsiooninõukogu esimees Jaanis Prii ütles Saarte Häälele, et viimase nädala arutelude käigus on selgeks saanud valmisolek lennuliiklust regiooni omavalitsuste poolt rahaliselt toetada.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ei leidnud paraku võimalust, et rakendada pakutud toetust, kuni 200 000 eurot kolme aasta peale, äsja lõppenud hankes, mille võitis 19-kohalist lennukit pakkunud Leedu ettevõtte Transaviabaltika, mis hakkab liine teenindama tulevast nädalast.

Vastavalt hanke pakkumisele on riigieelarvest makstava ühistranspordi sihtotstarbeline toetus ühele reisile lennuliinil Tallinn-Kuressaare-Tallinn 1980 eurot ja lennumaht jääb sarnaseks võrreldes eelmise vedajaga, ehk 12 lendu nädalas.

Prii sõnul tuleb nüüd kaaluda järgmisi võimalusi, mille hulka mahuksid näiteks suurema lennukiga lisareiside tellimine. See peab toimuma muidugi kooskõlastatult ja koordineeritult kohalike ettevõtjatega, täpsustas ta.

„Kindlasti ootaksime, et teised omavalitsused samuti panustaksid,“ sõnas Prii, nentides, et niisugune samm annaks riigile selge signaali vajadusest saareelanikele vastuvõetamatu olukord kuidagi lahendada.

Linnavolikogu reformierakonna fraktsiooni esimees Jaanus Tamkivi ütles, et lennuhanke sellisel kujul väljakukkumine on kahetsusväärne ja temale arusaamatu. „Sellest on ju nii palju räägitud. Ma ei saa aru, mis kohaga sel ministeeriumis mõeldakse.“

Linnaeelarvest lennuliikluse toetamine ei ole volikogus Tamkivi kinnitusel laiemalt jutuks olnud. Seda pole arutatud ei komisjonides ega ka volikogu eestseisuses. Samas ei välistanud ta, et opositsioon võiks sellesisulist rahaeraldust toetada, kui see volinike ette peaks tulema. Ka Tamkivi märkis, et mõistlik oleks täiendavat raha lennuliiklusse suunata kõikide omavalitsuste koostöös, proportsionaalselt elanike arvule, mis vähendaks ka linnaeelarve koormust.

„Aga selge on, et see ei saa olla püsiv. Lennuliikluse toetamine peab olema ikka riigi teema,“ sõnas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 468 korda, sh täna 1)