Kõljala ja Kärla laut ootavad õpilasi külla

Eesti põllumajandus-kaubanduskoda viib 2. juunil üle Eesti 30 piimafarmi kokku ligi 2300 põhikooli õpilast piimatootmisega tutvuma.

Saaremaal ootavad koolilapsi külla maakonna parimad piimatootjad Kõljala POÜ ja Kärla PÜ. Neist esimene avab uksed kell 13 ja 14.30 ning teine kell 12 ja 13.30.

Koolilastel on avatud piimafarmide päeval võimalus kohtuda piimatootjate ja piimaandjatega. Farmerid tutvustavad lastele, kuidas piim kui üks põhitoiduaine nende toidulauale jõuab.

Ettevõtted, mida õpilased külastavad, kuuluvad Eesti parimate piimatootjate hulka.

Täpsed andmed praegu puuduvad, kuid võimalik, et nii Kõljala kui ka Kärla kuuluvad esimese nelja kuu arvestuses keskmise toodangu poolest suurkarjade TOP 10 hulka.

Mitmed külalisi vastuvõtvatest põllumeestest on pärjatud aasta põllumehe, aasta talu või parima piimakarjakasvataja auväärse tiitliga. Kõljala juht Tõnu Post on pälvinud üle-eestiliselt nii aasta põllumehe kui ka parima karjakasvataja tiitli. Sel kuul valiti ta Eesti põllumeeste keskliidu presidendiks.

Õpilasi võõrustavate farmide juhid on tublid põllumehed, kellele piimatootmine on põhitöö. Nad hoolivad loomadest ja leiavad, et see töö tasub tegemist. Neid võlub looduse keskel ja värskes õhus töötamine ning see, et näevad oma töö tulemusest kogu ühiskonnale kasu tõusvat.

Loodetavasti on farme külastavate laste seas ka neid, kel tulevikus soov ja tahe piimatootjaks hakata, sest järelkasvu on põllumeestele väga vaja.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 223 korda, sh täna 1)