KG õpilaste äriidee oli publiku lemmik

PUBLIKULE MEELDIS: Mihkel Pitk, Märten Opp, Karl Kevin Rüütel ja Artur Kadarik said publiku lemmiku preemia. MEKTORY

PUBLIKULE MEELDIS: Mihkel Pitk, Märten Opp, Karl Kevin Rüütel ja Artur Kadarik said publiku lemmiku preemia.
MEKTORY

Kolmapäeval tunnustati TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory koolinoorte äriideede konkursi “Bright Minds” ehk “Helged mõtted” parimaid ideid. Oma plaane tutvustas 20 meeskonda üle Eesti.

Esikoha pälvis Pärnumaa meeskonna idee “Jalgratas nutikaks” – plaan luua jalgrattale seade, mis võimaldaks sõidu ajal telefoni laadida. Saaremaa noormeeste Artur Kadariku, Mihkel Pitka, Karl Kevin Rüütli ja Märten Opi võistkonna idee “FitIn” oli aga nutirakendus, mis aitaks võõrriiki elama asujal õppida selle riigi keelt, kultuuri, seadusi ja kombeid. Just see oli üks kahest ideest, mis pälvis publiku lemmiku tiitli.

Saare noortega oli Tallinnas kaasas Kuressaare gümnaasiumi juures tegutseva koolituskeskuse Osilia juhataja Margit Düüna, kes oli ühtlasi maakondlik kontaktisik ja aitas koole võistlusest teavitada. Võistlus algas tema sõnutsi juba novembris. Enne ideede kirjapanemist läbisid noored koolitusprogrammi, kus õpilasi juhendati tootearenduse, turu-uurimise ja konkurentsi-
analüüsi tegemisel.

Samuti räägiti meeskondade loomise ja rollide jaotamise olulisusest ning jagati nõuandeid, kuidas oma ideed investoritele maha müüa. Et pilootprogramm oodatust edukamalt käivitus, plaanitakse konkurss edaspidi üle-eestiliseks laiendada.

Konkursil olid oma ideedega esindatud koolinoorte võistkonnad Harju-, Lääne-, Saare-, Järva-, Viljandi- ja Pärnumaalt. Saaremaalt oli võistkondi neli ja kõik Kuressaare gümnaasiumist. Finaali jõudis Saaremaalt ka “Turvapakett bussis” ehk Minni Tangu, Silver Sepa, Harlis Siinori ja Rait Kanguri idee turvapadjast ja sensoriga turvavööst, mida saab paigaldada uuematesse bussidesse. Samuti sai finaali “LightCart” ehk Patrick Lombi, Karl-Romet Uljase, Artur Leivategija ja Henri Tolli väljamõeldud rakendus, mis aitaks ostukorvi järgi leida kõige soodsama poe. Finaali pääses neljaski saarlaste võistkond ehk Melani Nõu, Karolin Alas ja Birgit Vinn oma kaardimänguga “Chi”. Tegemist on lihasteteemalise kaardimänguga tervisealase teadlikkuse tõstmiseks.

Konkursi eesmärk ei olnud õpilasfirmade ega start-up ettevõtete loomine, kuid suurema potentsiaaliga ideedel on tulevikus kindlasti võimalik edasi liikuda mitmetele idufirmadele suunatud konkurssidele.

Margit Düüna kinnitusel toimub võistlus ka tuleval aastal, seega tasuks Saare maakonna koolidel info kõrva taha panna, et ka nende õpilased võiksid sellest edaspidi osa võtta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 519 korda, sh täna 1)