Saaremaa autokoolid on jätkuvalt edukad

OÜ Taavo Tenno Autokool on Eesti suuremate autokoolide seas paremuselt teisel kohal, kui võtta aluseks 2016. aasta esimese kvartali riikliku sõidueksami tulemused.

Taavo Tenno autokoolist ilmus selle aasta esimese kolme kuu jooksul sõidueksamile 72 õpilast, kellest 52 eksami ka sooritas. Esimesel katsel osales eksamil 52 õpilast, kellest läbi sai 38.

Seega kujunes kooli läbisaanute protsendiks esimese katse põhjal 73,1, millega ollakse vabariigis teisel kohal, kui võtta arvesse vaid neid koole, kust tuli sõidueksamile üle 50 õpilase. Eelmise aasta esimeses kvartalis oli Taavo Tenno autokooli vastav näitaja 67,4%.

Teooriaeksami läbis esimesel katsel 80,8% õpilastest ehk 73-st 59. Ses osas olid tulemused praktiliselt sama head kui 2015. aasta esimeses kvartalis, mil eksami läbis 43 õpilast 53-st.

Autokooli omanik ja sõiduõpetaja Taavo Tenno ütles, et töötatakse ikka selle nimel, et võimalikult paljud saaksid eksamil läbi esimese korraga ja õpilased tunneksid end kindlalt nii linna- kui ka maanteesõidus.

“Paraku ei sõltu see (eksami tulemused – toim) ainult õpetajatest, vaid mitmest muust tegurist – õpilase pingetaluvus, keerulised liiklussituatsioonid jne,” lisas ta. Tenno märkis, et tulemuste üle nuriseda pole põhjust, kuid arenguruumi on alati.

Kuressaare ametikooli autokooli õpilastest läbis sõidueksami esimesel katsel 60,9% ehk 14 23-st. Võrreldes möödunud aasta esimese kvartaliga oli väike langus. Toona läbis sõidueksami esimesel katsel 65% õpilastest.

Teooriaeksami läbis esimesel katsel 77,4% õpilastest. Möödunud aasta esimeses kvartalis oli sama näitaja 81%.

Kuressaare ametikooli koolitusjuht Ade Sepp ütles, et kunagi ei saa tulemustega sada protsenti rahul olla, aga kui Eesti üldpilti vaadata, ei ole halvasti ka midagi.

“Seega pingutame ikka rohkem, et saavutada paremaid tulemusi,” kinnitas ta.

Sepp märkis, et paremate tulemuste saavutamiseks teooriaeksamil on sisse viidud kord, et kooli teooriaeksam kehtib 40 päeva. Kui selle aja jooksul pole kooli sõidueksam tehtud, tuleb teooriaeksam uuesti sooritada.

“See paneb autokooli õppijad pingutama ja valmistab paremini ette maanteeameti eksamiks,” selgitas ta.

Loos kasutatud arv­andmed pärinevad maanteeameti kodulehelt.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 330 korda, sh täna 1)