Merepääste on osa Abruka meeste elust

Laupäeva õhtul osalesid Abruka mehed Sepamaa lahel mereõnnetusse sattunud mehe päästmises. Üks appirutanutest oli Abruka sadama ülevaataja Riho Leppik.

“Tööpäev sai läbi ja pidime sõpradega sauna minema. Helistasin, et kuhu te jääte, saun juba soe. Vastati, et Kuressaarest pole paat veel saabunud. Hakkasime siis binokliga merd uurima. Paat oli juba Roomassaarest mööda Sepamaa lahte triivinud,” rääkis Leppik juhtunust.

Tema ise vabatahtliku merepäästjana ja samuti vabatahtlik Indrek Aavik suundusid merele. Kolmandaks võtsid nad paati juhuslikult saarel kalastanud Otepää päästja Marguse.

Vette kukkunud mees oli ahtrist rippuva köieotsa endale käte ümber mässinud. “Seetõttu saime ta kohe kätte, muidu oleksime pidanud teda otsima hakkama,” selgitas Leppik.

Kuidas mees vette sattus, Leppik ei teadnud. “Võtsime tal märjad riided seljast ja hoidsime teki all see viis minutit, mis Roomassaarde sõitsime. Olin temaga kogu aeg kontaktis, aga juttu oli vaid külmast ja sellest, et püsi ikka teki all,” rääkis Leppik.

Alaliselt on saarel lisaks Riho Leppikule vabatahtlikest päästjatest Rein Lember. Kolmas paberitega päästja töötab Saaremaal. Kuid oma vabast ajast on nendega seotud mitmed Saaremaa vabatahtlikud.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 191 korda, sh täna 1)