Pitsakohvik loobus suurest rahanõudest ja saab terrassi (1)

Kaks nädalat tagasi kirjutas Saarte Hääl, et Kuressaare kesklinnas pitsakohvikut pidav OÜ Aiona esitas linnavalitsusele 17 360-eurose nõude, mis oli seotud lindude tekitatud kahjuga kahel möödunud suvehooajal. Nüüd on nõudest loobutud ja linnapea Madis Kallas ei näe põhjust, miks kohvik ei võiks saada väliterrassi.

OÜ Aiona juhatuse liige Irene Sargla saatis linnale kreeditarve, mis tähendab sisuliselt eelmise arve tühistamist. Sellega oli kaasas neli tingimust. Näiteks soovib ettevõte, et Kuressaare linn võtaks meetmeid lindude tõrjumiseks kesklinna piirkonnast. Samuti soovitakse heatahtlikku suhtumist ettevõtte arengusse.

Tegelikult oli linnapea Madis Kallas OÜ Aionale juba varem selgitanud, et linnavalitsusel ei ole alust lindude tekitatud kahju hüvitamiseks. 9. mail saadetud kirjas märkis Kallas veel, et linnavalitsus kaalub Aiona suveterrassi taotluse rahuldamata jätmist, peamiseks põhjuseks sama kahjunõue, millele oodati selgitust. Teiste põhjustena tõi linnapea välja varem esinenud üürilepingu rikkumisi seoses terrassi kasutamisega, mis puudutasid heakorra probleeme, prügikastide ületäitumust ja tasumisega viivitamist.

Eile ütles Madis Kallas Saarte Häälele, et tänasel linnavalitsuse istungil on päevakorras ka OÜ Aionale loa väljastamise küsimus. “Ei näe põhjust, miks me ei saaks seda teha. Seni oli takistuseks just nende nõue linna vastu, mis vajas eelnevalt lahendamist,” selgitas Kallas.

Madis Kallas lisas, et linnavalitsus on lubanud kohvikupidajaid lindude probleemiga tegelemisest veel enam teavitada. Ta märkis, et spetsialistid tegelevad sellega iganädalaselt erineval moel. Paraku ei ole aga häid lahendusi seni leida õnnestunud. “Linnavalitsus kinnitab jätkuvalt, et me tegeleme lahenduste otsimisega pidevalt ning suhtleme ettevõtjatega nendes küsimustes edasi,» lisas Kallas.

Mis puudutab linnavalitsuse ja OÜ Aiona vahelist kommunikatsiooni, selgitas Kallas, et suhtlus kahe poole vahel ei ole jäänud vaid meilide ja arvete esitamise tasandile. Linnapea sõnul on telefonivestlused olnud pigem mõistvad ning läbi on jõutud arutada kõikvõimalikud küsimused seoses Ruuni Pizzaga. “Mingisugust pinget või ebakõla mina nendest vestlustest välja ei lugenud ning pigem oli tegu ettevõtja murega lindude teemal, mida me igati mõistame,” märkis ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 718 korda, sh täna 1)