Saaremaal kohtuvad kaitseministrid suunduvad ühisvisiidile Gruusiasse

Esmaspäeval kohtub kaitseminister Hannes Hanso oma Läti ja Leedu kolleegidega Kuressaares ning tutvustab neile Saaremaad, pärast kohtumist lendavad ministrid ühiselt Gruusiasse.

Esmaspäeval peetava kohtumise käigus arutatakse julgeolekuolukorra arenguid Läänemere piirkonnas, riikide omavahelist kaitsealast koostööd, ettevalmistusi NATO tippkohtumiseks Varssavis sel suvel ning tegevusi pärast Varssavi tippkohtumist, ütles BNS-ile kaitseministeeriumi pressiesindaja. Kaitseministrid allkirjastatavad ka ühiskommünikee.

Pärast ametlikku kohtumist tutvustatakse külalistele Saaremaad, kaitseministrid külastavad Nasval Baltic Workboatsi tehast ning Orissaare sõjavara muuseumi. Hanso sõnul kutsusus ta ma kolleegid seekord külla Saaremaale, et tuua ametlike arutelude kõrvale ka teisi riigikaitse olulisi tahke, teatas BNS.

“Kindel soov on näidata Eesti kaitsetööstuse ekspordivõimekusi, mille üheks eeskujulikuks näiteks on Baltic Workboats. Samuti ei saa kõrvale jätta meie saare turismivõimaluste ja rikkaliku ajaloo tutvustamise võimalust,” ütles Hanso. “Pealegi toob meie kohtumine natuke elu tagasi Kuressaare lennuväljale, minu kolleegid saabuvad õhuteed pidi ning lendame siit üheskoos Leedu õhuväe transpordilennukiga Gruusiasse edasi.”

Balti riike seovad omavahel lisaks ühisele arusaamale piirkonna julgeolekust ka kaitsealased ühisprojektid, nagu Balti Kaitsekolledž Tartus, radarite võrgustik Baltnet, ühine jalaväepataljon BaltBat ning muud ühistegevused. Kaitseministrite kokkusaamistel vaadatakse üle ka nende tegevusaruanded ja kinnitatakse tulevikuplaanid.

Eesti, Läti ja Leedu kaitseministrid kohtuvad omavahel regulaarselt vähemalt kaks korda aastas, vaheldumisi igas riigis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 242 korda, sh täna 1)