Saaremaa oma Rapuntsel

KELMIKAS SOENG: Seekord ei vastanud tõele vanasõna, et kingsepal pole kingi. Juuksur Katrin Aavik jõudis tänu oma juustele pealinna Ilumessi kümne kaunima hulka. Foto: MAANUS MASING

KELMIKAS SOENG: Seekord ei vastanud tõele vanasõna, et kingsepal pole kingi. Juuksur Katrin Aavik jõudis tänu oma juustele pealinna Ilumessi kümne kaunima hulka.
Foto: MAANUS MASING

Eelmisel nädalal valiti Tallinnas Ilumessil Eesti kõige kaunimate juuste omanik. Võistlusel jõudis kümne hulka saarlane Katrin Aavik, kes ise peab Kuressaares juuksuriametit.

 

Kahekümne osalejaga poolfinaali valiti ta 300 võistleja seast. Anne ja Stiili ning Tradehouse´i koostöös toimunud konkursi võitis Birgit Piilmann. “Heleda peaga Birgit esindas ehteestlaslikku välimust,” polnud Katrin kade võitjat kiitma. Oma eeliseks pidas ta mitte niivõrd juuste pikkust, kuivõrd loomulikkust. “Ilu on vaataja silmades,” arvas ta.

2012. aastal juuksurite mõõduvõtmisel “Kuldne pääsuke” esikoha saavutanud Katrin läks seekord esinema huvist teiste tegemiste vastu. “Minu juuste eest hoolitsevad kolleegid Harmoonia ilusalongist. Finaalis sain näha ja kogeda, kuidas sealsed juuksurid ja meikarid tegutsevad,” selgitas Aavik.

Praegune juuksepahmakas on talle kasvanud kolme aastaga. “Kolme aasta eest lõikasin juuksed lühikeseks, siis nad ulatusid umbes lõuani. Paari kuu tagant tuleks otsi lõigata, päris ilma ei saa. Konkurentide jutt, et nemad käivad juuksuris korra aastas, on kõhklusi tekitav,” rääkis Katrin Aavik.

“Ütleme nii, et juuksurina oleksin mitmesse soengusse käärid sisse löönud ja midagi põnevamat teinud,” märkis ta. Väga tihedat juuste pesemist Katrin vajalikuks ei pea. “Kord nädalas piisab, saab täitsa hakkama,” lausus ta.

Katrin peab siiski plaani juukseid lühemaks lõigata, sest need segavat sporditegemist. “Käin tantsutrennis ja jooksmas ning mulle meeldib ujuda. Iseenesest on pikad juuksed sel puhul üsna tüütud,” leidis Katrin, märkides, et juuksed kasvavad ju alati tagasi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 374 korda, sh täna 1)