Leisi otsib rühmale kohta (11)

KOOLIMAJAS: Üle vaadati ka koolimaja tagumise ukse juures asuvad ruumid. Pildil esiplaanil Ludvik Mõtlep, Riina Piterskihh, Margus Pajuste ja Kalmer Jõgi. Tagaplaanil on Eneli Humal, üks lapsevanemate esindaja. Foto: IRINA MÄGI

KOOLIMAJAS: Üle vaadati ka koolimaja tagumise ukse juures asuvad ruumid. Pildil esiplaanil Ludvik Mõtlep, Riina Piterskihh, Margus Pajuste ja Kalmer Jõgi. Tagaplaanil on Eneli Humal, üks lapsevanemate esindaja.
Foto: IRINA MÄGI

Leisi lasteaiarühma avamise küsimuses on määrava tähtsusega ruumide küsimus, selgus esmaspäevasel volikogu istungil.

Kuigi Leisi volikogu istungi esialgses päevakavas lasteaiarühma loomist puudutavat punkti polnud, arutati teemat istungil lõpuks ligi paar tundi. Ettepaneku lasteaia küsimust istungil arutada tegi volikogu aseesimees Aile Nau.

Lasteaiarühma loomise küsimus oli tegelikult üleval ka vahetult enne istungi algust. Leisi keskkooli direktori Riina Piterskihhi juhatusel tutvusid volikogu liikmed ruumidega, kuhu lasteaiarühm võiks tulla, nii koolimajas sees kui ka koolimaja kõrval asuvas internaadis. Praegu kasutavad internaadiruume juuksur ja Leisi Padjaklubi. Samuti ööbivad seal vahetusõpilased, kuid otseselt õpilaskoduna remonti vajav maja kasutuses ei ole.

Leisi koolimajas tutvuti lähemalt ruumidega, mis asuvad esimesel korrusel raamatukogu kõrval. Praegu on seal 1. klass ning eripedagoogi ja infojuhi kabinetid. Volinikele imponeerisid rohkem Leisi keskkoolis olevad ruumid, kuna need on oluliselt avaramad.

Volikogu istungil leidis volinik Aile Nau, et lasteaiarühma avamist tuleks kindlasti arutada, ehkki vastavat punkti päevakorras ei olnud. Tema sõnul on see oluline, kuna lapsevanemad on üsna närvilised ja helistavad tihtipeale, kuid midagi kindlat neile öelda ei ole.

Nau tunnistas, et lasteaiarühma avamise eelnõus sai mitmeid vigu tehtud, nüüd on seda aga täiendatud. Üks muudatus on näiteks rühma avamise kuupäeva nihutamine 2017. aasta 1. septembrile. Viieteist kuuga peaks jõudma kõik vajaliku ära teha, leidis Nau.

Lasteaiarühma avamise arutelu lülitatigi volikogu päevakorda. Koolidirektor Riina Piterskihh tõdes, et kui tema Leisi tuli, polnud lasteaiarühma avamisest kooli ruumides juttu. Koolijuhina näeks ta, et kooliruume võiks kasutada huvihariduse laiendamiseks. Seetõttu leidis ta, et lasteaiarühma võiks avada internaadis. Teiseks pakkus ta välja konteinerlasteaia.

“Ükskõik mida te räägite, enamus (volikogu liikmetest – toim) ei usu, et seda pole võimalik kooli teha,” vastas volikogu liige Anti Leedu. Samuti viitas ta keskkooli osa säilimise küsimusele. Nimelt polnud esmaspäevaseks laekunud ühtegi avaldust 10. klassi astumiseks.

Volikogu liige Margus Pajuste tõdes, et internaadi ümberehitamine läheks küllaltki kulukaks ja sellist raha vallal pole. Ta arvas, et lasteaed koolimajas oleks umbes kümme korda odavam.

Internaadihoone kasutamises ei näinud potentsiaali ka volikogu liige Inga Põlluäär. “Mina ühiselamusse oma last ei paneks, tundus masendav,” tõdes ta.

Vallavanem Ludvik Mõtlep toonitas aga, et kui lasteaiarühm avada, tuleb toimetada ettenägelikult. Mõtlema peab ka laienemisvõimaluse peale, kui selleks peaks vajadus tekkima, selgitas Mõtlep.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 869 korda, sh täna 1)