Aste-Sauvere tee risti kergliiklustee eskiisprojekt

Aste-Sauvere_Variant_2Eelmisel aasta kevadel valmis Aste-Sauvere tee risti kergliiklustee eskiisprojekt, mille kohaselt asub ca 3,1 km pikkune asfaltkattega kergliiklustee valdavalt Aste alevikus ja Aste II külas.

Kergliiklustee algab Aste alevikus Dolomiidi tänava juurest ja lõpeb Sauvere tee ristil ning piirneb Kuressaare–Võhma–Panga teega.

Eskiisprojektis on antud kergliiklustee kaks varianti, millest esimene variant on oma kasutajasõbralikkuse poolest eelistatum valik. Selle kohaselt asuvad elamud kergliiklusteega samal poolel Kuressaare–Võhma–Panga teega ja seega puudub vajadus rajada riigiteest ülekäigu kohti. Samas on antud variandi puhul ristumised Aste–Haamse teega ja Elmo sooteega.

Teise variandi korral ei ole küll kergliiklustee ristumisi kõrvalteedega, kuid arvestades, et hoonestus jääb teisele poole riigimaanteed, on vajadus rajada riigimaanteest ülekäigu kohti.

Osaliselt jääb projekteeritav kergliiklustee Aste aleviku ja Aste II küla piiridesse ja seal kehtib kiiruspiirang 50 km/h, ülejäänud osas kehtib Kuressaare–Võhma–Panga teel kiiruspiirang 90 km/h.

Kergliiklustee rajamise eesmärk on ühendada Aste alevik ja Aste II küla autoliiklusest eraldatud kergliiklusteega ning seega tagada ohutum liiklus nimetatud alade vahel.

Tee on mõeldud kasutamiseks nii jalakäijatele, jalgratturitele kui ka rulluisutajatele. Praeguses etapis tuleb teha trassivalik, kuulata tulevaste teekasutajate arvamusi ja eelkõige maaomanike seisukohti maakasutuse osas.

Valla senine praktika kergliiklusteede rajamise osas on olnud, et maaomanikega sõlmitakse isikliku kasutusõiguse lepingud kergliiklustee alusele maale, maade mõõdistamist ja võõrandamist ei ole toimunud. Kehtiva arengukava investeeringute tabelis on teedeehitus planeeritud aastateks 2018–2019.

Tutvu eskiisprojektiga lähemalt Lääne-Saare vallavalitsuse kodulehel  www.laanesaare.ee -> EHITUS JA PLANEERIMINE -> Aste-Sauvere kergliiklustee, paberkaust on olemas Aste klubis. Kommentaarid ja ettepanekud on jätkuvalt teretulnud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 48 korda, sh täna 1)