“Lossi kala” – mitte ainult kalameestele (1)

Pühapäeval kell 11–14 toimuv õngitsemisvõistlus “Lossi kala 2016” pakub programmi kogu perele.

Kalapüügi taustaks kõlavad Ain Hannuse lõõtspillilood, jagatakse mereohutusealast teavet ning pisikesi kalureid ootab lasteala töötubade, pisikeste meremeeste aardejahi ja kalapüügivõistlusega kuival maal.

Püügipiirkond on Kuressaare lossi põhjabastioni ja looderavelliini vaheline ala ja püüda võib mõlemalt kaldalt. Võistluse kulgu kommenteerib ja pinget hoiab üleval kalamees ja kalapüügivõistluse kohtunik Aivar Sõrm.

Auhinnad antakse välja kolmes kategoorias ja nii selgitatakse välja Kuressaare kõige kõvem kalamees, suurima kala püüdja ja parim noorkalur. Lisaks ootavad võistlejaid mitmed lisaauhinnad. Eriauhinna on välja pannud Ku-Kuu restoran, kes on valmis Kuressaare kõige kõvema kalamehe püütud kala oma köögis maitsvaks praeks muutma ning serveerima selle koos lisandite ja üllatusega. Ülejäänud auhinnaliste kohtade võitjad saavad Ku-Kuu kalamenüüd võistluse järgselt nautida 20% soodsamalt.

Linnavalitsuse ja MTÜ Visit Saaremaa koostöös toimuv üritus on tasuta. Kalapüügivõistlusel osalejate registreerimine toimub kohapeal kell 10.15–10.45.

Aastatel 2003 ja 2004 peeti Kuressaare merepäevade ajal “Lossikala” õngitsemisvõistlust, mis kujunes osalejate arvu poolest suurimaks suviseks õngitsemisvõistluseks Eestis (2003. aastal 287 kalastajat ja 2004. aastal 337 kalastajat).

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 005 korda, sh täna 1)