Kalvi Trei kinkis huvikeskusele auto (2)

UHKE KINGITUS: Kalvi Trei annab Taniel Varesele võtmed üle. Autos istuvad Silver Vahstein ja Vahur Vessik. Tagapool seisavad Sten Põld, Margus Aavik, Markus Savi, Mikk Põld ja Avo Reimal. Foto: MAANUS MASING

UHKE KINGITUS: Kalvi Trei annab Taniel Varesele võtmed üle. Autos istuvad Silver Vahstein ja Vahur Vessik. Tagapool seisavad Sten Põld, Margus Aavik, Markus Savi, Mikk Põld ja Avo Reimal.
Foto: MAANUS MASING

Euronicsi kaupluse juht Kalvi Trei andis eile Kuressaare noorte huvikeskusele üle Peugeot 206, millega hakatakse ringi vurama autoringis.

Huvikeskuse direktor Taniel Vares ütles Saarte Häälele, et autoringi Mitsubishi Colt on vanaks jäänud ja läheb tõenäoliselt varsti mahakandmisele. Seetõttu tuli leida asendaja. “Kokkulepe saavutati Kalvi Treiga ja sellega peaks autoringi automured mingiks ajaks lahendatud olema,” rõõmustas Vares. Ta lisas, et kuna lahkub poole kuu pärast ametist, jääb ringile uue auto leidmine tema viimaseks panuseks noorte heaks.

Tegemist on Kalvi Trei endise võistlusautoga. “Amatöörvõistlustel olen sellega käinud, rahvasprinti sõitmas jne,” märkis ta. “Kasvasin sellest välja ja kuna noortekeskusel oli autot vaja, siis mõtlesin, et miks mitte,” lisas Trei. Tema sõnul on noortekeskusele kingitud masin tavapärasest ehk veidi lärmakam, kuid muus osas täiesti tavaline sportlik tehasest tulnud auto.

Kuressaare noorte huvikeskusele kingiti auto ka 2014. aasta algul. Toona anti Reval Auto Kuressaare esinduses pidulikult üle Citroën C2. Nüüd on autoringil kasutada kaks väga heas korras autot, rõõmustas Taniel Vares.

Autoringis käib Varese sõnul vahelduva eduga 15–20 noort. Juhendajaks on noortel tehnikasõpradel Avo Reimal. Praegu on ringi tegevus seotud õppeaastaga ja saab seega maikuus läbi. “Mis vormis see edaspidi olema hakkab, sõltub juba uuest noortekeskusest,” märkis Vares.

Praegu on autoring mõeldud noortele vanuses 13–18. Vares lisas, et seal ei õpetata ainult sõitmist, vaid räägitakse ka näiteks liikluskultuurist.

Edasijõudnutel on võimalik osaleda autoringi kaudu ka võistlustel. “Tavaliselt teeme enne võistlusele minekut ringisisese võistluse, kus valime paar-kolm paremat ja kiiremat välja,” selgitas juhendaja Avo Reimal. Ta märkis, et soov oleks käia rohkem võistlemas ka Saaremaalt väljaspool, kuid sellele seavad omad piirid rahalised võimalused. Varasematel aastatel on siiski käidud ka mujal võistlemas

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 056 korda, sh täna 1)