Veeteede amet saadab Saaremaa talituse laiali (16)

AMETIST LAHTI: Saaremaa navigatsioonimärgistuse talituse juhataja Jüri Kuusk Kübassaare tuletornis, kuhu talle 1. juulist kahjuks enam asja ei ole. TAMBET ALLIK

AMETIST LAHTI: Saaremaa navigatsioonimärgistuse talituse juhataja Jüri Kuusk Kübassaare tuletornis, kuhu talle 1. juulist kahjuks enam asja ei ole.
TAMBET ALLIK

Veeteede amet plaanib 1. juulist koondada Saaremaa navigatsioonimärgistuse talituse juhataja Jüri Kuuse ja peaspetsialist Madis Lepiku, mis sisuliselt tähendab siinse talituse likvideerimist.

Eesti pikima rannajoonega Saare maakonnas jääb käimasoleval merekultuuriaastal talituse töötajatest veeteede ameti palgale vaid vanemspetsialist Mati End.

Saaremaa navigatsioonimärgistuse talituse juhataja Jüri Kuusk ei lükanud Saarte Hääleni jõudnud koondamisinfot ümber, kuid palus sel teemal kõnelda ameti avalike suhete töötajatega. Saarte Hääl vestles kolmapäeval veeteede ameti kommunikatsioonijuhi Priit Põiklikuga ja saatis talle kolmapäeva hommikupoolikul teemakohased küsimused. Tööpäeva lõpuks aga vastust ei tulnud. Priit Põiklik põhjendas vastamata jätmist vastuste koostamise töömahukusega ja lubas vastata neljapäeval. Ka neljapäeva õhtupoolikul polnud vastustest kippu ega kõppu. Telefonikõne peale lubas Põiklik saata vastused kella 16.30-ks, ent jättis lubaduse täitmata.

Saarte Hääl küsis kolmapäeval Saare maavanemalt Kaido Kaasikult, kas talle on veeteede ameti koondamisplaan teada ja milline on maavalitsuse seisukoht, arvestades asjaolu, et Saare maavalitsus käis just eelmisel kuul välja idee kolida veeteede amet Saaremaale seoses valitsuse plaaniga luua regioonides riiklikke töökohti. Maavanem Kaasik vastas, et nendeni on jõudnud küll kuuldused, et Saaremaal koondatakse kaks inimest, aga täpsemalt ei ole maavalitsusele midagi veel teatatud. “Kindlasti uurin seda täpsemalt ja võin siis teada anda,” lisas maavanem.

Riigihalduse minister Arto Aas kutsus hiljuti kõiki ministreid ja maavanemaid üles kaasa mõtlema ja tegema ettepanekuid, millised riigiasutused pealinnast välja viia. Saare maavalitsus tegi ministrile vastuseks ettepaneku tuua Saare maakonda veeteede amet või selle struktuuriüksused, Eesti merekool ja TTÜ mereakadeemia ning muinsuskaitseamet. “Koos veeteede ameti, merekooli ja mereakadeemia ületoomisega maakonda tekiks üleriigiline merendusalane kompetentsikeskus, mis hõlmaks nii mereohutust, mereharidust kui ka laevaehitust,” märkis Kaasik.

Eile kirjutas Eesti Päevaleht plaanist korraldada riigimetsa majandamise keskuse (RMK) struktuur märgatavalt ümber, mis tähendab ilmselt, et väiksemad piirkondlikud struktuuriüksused kaotatakse ja paarkümmend ettevõtte töötajat peab ametist lahkuma. RMK Saaremaa metskonna metsaülem Marko Trave ütles, et RMK-l töötab Saaremaal erinevates valdkondades umbes 30 inimest, kellest koondatakse 2–3 inimest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 123 korda, sh täna 1)