KG kontrollis oma õpetajaid (13)

Kuressaare gümnaasium korraldas matemaatikaõpetajate töö hindamiseks sisekontrolli.

“Kuigi nende õpetajate isikud, kes ei õpeta oma ainet piisavalt hästi, on koolis enam-vähem avalik saladus, oleme kokku leppinud, et konkreetsetest nimedest me ei räägi,” ütles Saarte Häälele KG 4.–6. klasside lapsevanemate esindaja, hoolekogu aseesimees Maris Rebel.

Tema sõnul võib mõne õpetaja puhul olla probleem ka töösse suhtumises.

“Pigem on asi aga siiski selles, et töö sisuline pool jääb nõrgaks,” leidis Rebel. “On ju teada, et reaalained on rasked, see tekitab õpilastes nurinat, ja seda enam siis, kui poole aasta pealt toimub õpetajate liikumisi. Mõnel lapsel kaob niimoodi järg sootuks käest.”

Rebel lisas, et mõne õpetaja puhul on probleem kestnud juba tükk aega, ent kool ei ole pingutustele vaatamata uusi õpetajaid leida suutnud. Probleemsete õpetajate küsimuse tõstatas Rebel ka hoolekogu koosolekul aprillis, pärides, kuidas lahendatakse probleemsete õpetajate küsimus ning kuidas toimub uute õpetajate otsimine ja värbamine.

“Küsimuse mõte oli see, et kui koolil on raske, kas saaks ehk kuidagi aidata,” põhjendas Maris Rebel Saarte Häälele.

KG direktor Toomas Takkis ütles hoolekogu koosolekul, et sisekontrolli tulemused selguvad 1. maiks. “Matemaatikaga on alati keeruline, kuna aine ise on raske,” tõdes Takkis toona.

Saarte Häälele Toomas Takkis sisekontrollist ja selle tulemustest rääkima ei soostunud. “Igas koolis on selliseid inimesi, kelle tööd tuleb rohkem või vähem kontrollida, aga see on koolisisene asi, mida pole vaja avalikkuse ette tuua,” põhjendas direktor.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 309 korda, sh täna 1)