Roolijoodik, sind nähakse!

Kuressaare politseijaoskonna piirkonnavanema Meelis Juhandi sõnul sai politsei nädalavahetusel tähelepanelikelt liiklejatelt kümme teadet joobekahtlusega juhtidest ja tänu sellele saadi joobnud juht paaril juhul ka kätte.

“Paraku olid võimalikud joobes juhid mitmel juhul juba oma sihtkohta jõudnud,” nentis Juhandi, kuid kinnitas, et politsei proovib kõigi teadete peale võimalike roolijoodikutega ühendust saada, andmaks märku, et neid on liikluses nähtud.

Kokku tabati möödunud nädalal Saaremaa liikluses viis joobes juhti, ühe juhtumi puhul tuli alustada kriminaalmenetlust.

“Nädalavahetusel tabati Leisi vallas mopeedi juhtinud 48-aastane mees, kellel politsei tuvastas joobe, mis on kriminaalmenetluse algatamise piir,” märkis Juhandi.

Lisaks algatati joobnud juhtide vastu neli väärteomenetlust. Roolijoodikud saadi kätte Pihtla, Leisi ja Lääne-Saare vallas (Kuressaare lähiümbruses) ning Kuressaare linnas.

Eile hommikul “Kõik puhuvad” reidi käigus roolijoodikuid ei tabatud, küll jäi reidi käigus vahele üks juhtimisõiguseta juht.

Lisaks puhumisele kontrolliti ka turvavarustust, mille käigus tuvastati Meelis Juhandi sõnul kaks rikkumist, mille puhul, tõsi küll, väärteomenetlust ei alustatud, vaid piirduti esialgu hoiatusega.

“Ühte liinibussi kontrollides otsustasid politseinikud koolilapsi vedavasse bussi ka siseneda, mispeale hakati sees väga kiiresti turvavöid kinnitama,” rääkis Juhandi ja rõhutas, et turvavöö ei ole kindlasti politseinike jaoks, vaid see tuleb ka bussis kinnitada, et turvaliselt punktist A punkti B jõuda.

Teine rikkumine tuvastati ühes sõiduautos, kus tagaistmel istuval, last süles hoidnud lapsevanemal oli turvavöö kinnitatud üle kahe inimese.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 479 korda, sh täna 1)