Kaebaja saatis haigete sõidutajaile politsei kaela (15)

PAKUVAD VAJALIKKU TEENUST: Hannes ja Angela Siinor sõidutavad saarlasi pealinna arsti juurde märtsi algusest saadik. MAANUS MASING

PAKUVAD VAJALIKKU TEENUST: Hannes ja Angela Siinor sõidutavad saarlasi pealinna arsti juurde märtsi algusest saadik.
MAANUS MASING

Patsiente Kuressaarest Tallinna haiglatesse ja tohtrite juurde sõidutava Angela ja Hannes Siinori tegevuse kohta esitati politseile kaebus.

“Minu tööd tuli kontrollima kohalik konstaabel, sest keegi Saaremaalt on teinud järelepärimise – lihtrahva mõistes kaebuse – minu tegevuse kohta,” rääkis Angela Siinor Saarte Häälele. “Küsimuse all oli probleem, kas ma üldse tohin sellist teenust osutada. Pärnust tuli siis korraldus, et siinne konstaabel minu ettevõtte tegevust kontrolliks.”

Siinor selgitas, et kuna ettevõtte pakutava teenuse sotsiaaltranspordiks vormistamine võttis aega, pakkus 7. märtsil pealinna sõitudega alustanud firma seni teenust suusõnalisel kokkuleppel linnavalitsusega, kus on Siinorite pakutavasse teenusesse suhtutud väga toetavalt.

“Linnavalitsusest öeldi mulle, et kui politseiga probleeme tekib, siis võtku politsei kohe ühendust linnavalitsusega. Nad lubasid siis ise tegevust seletada, kuni jõutakse ametliku vormistamiseni,” ütles Siinor.

Siinori sõnul sõlmis ta kolmapäeval Kuressaare linnavalitsusega digitaalselt lepingu sotsiaaltranspordi teenuse osutamise kohta.

“Kuna sellist teenust ei ole varem niimoodi osutatud, siis õige lahenduseni jõudmine võttis aega,” tõdes Siinor.

Lahenduse leidmiseks pöördus ta Eesti rahvusvahelise autovedajate assotsiatsiooni spetsialisti Tarvi Viksi poole, kes teatas, et ettevõtte osutatav teenus klassifitseerub ühistranspordiseaduse paragrahv 41 alla.”

Nimetatud seadusepügal ütleb muu hulgas, et kuni üheksa istekohaga sõiduautoga tasu eest korraldatav sõitjatevedu, välja arvatud taksovedu, on ühenduse tegevusloa ja ühenduse tegevusloa tõestatud koopiata keelatud, välja arvatud juhul, kui vedu korraldab omavalitsusüksus oma elanike veoks sotsiaaltranspordina tervishoiuteenuse, apteegiteenuse või muu samalaadse teenuse kättesaadavamaks muutmiseks.

“Kui inimesed teaksid, et meil on olemas sotsiaaltranspordi leping, siis ehk ei ole enam põhjust kaebust esitada,” arvas Angela Siinor.

Siinori sõnul ei kujuta ta ette, kes võis olla see eraisik või firma, kellele haigete pealinna vahet sõidutamine pinnuks silmas oli.

“Minu ettevõtte tegevus on väga spetsiifiline, mida keegi küll ei tohiks konkurentsiks liigitada,” leidis Siinor.

“Ükski bussifirma ei ole nõus inimestega niimoodi tegelema nagu meie. Meie transporti kasutavad mõlema jalata inimesed, ratastooliga sõidutame kliente arstide kabinettidesse, uuringutele. Toetame vajadusel kogu protseduuri jooksul inimesi nii moraalselt kui ka füüsiliselt.”

Siinorid on praeguseks inimesi pealinna haiglatesse ja tagasi kodusaarele sõidutanud kaks kuud. “Rõõmustav on see, et inimesed on teenusega väga rahule jäänud ja meil on juba palju püsikliente,” lausus Angela Siinor.

Ta viitas ka klientide arvutustele, et bussi ja taksoga sõites läheb neil arsti juures käimine üle 20 euro rohkem maksma kui Siinorite pakutavat teenust kasutades.

“Kuna tegemist on vähemkindlustatud inimestega, siis on sõidu maksumus väga oluline,” märkis Siinor. “Eriti kui arvestada, et paljud kliendid käivad ravil kaks-kolm korda kuus. Haigustest ja vanusest tulenevalt nad teistmoodi liikuda ei suudaks.”


KOMMENTAAR

Kuressaare politseijaoskonna piirkonnavanem Meelis Juhandi:

Politseid informeeriti võimalikest probleemidest ja politsei käis seda informatsiooni kontrollimas. See on tavaline praktika, et kui politseile laekub info, tuleb seda kontrollida. Hea meel on tõdeda, et firma dokumentatsioonis probleeme ega muid rikkumisi ei tuvastatud.

Samas julgustame ikkagi inimesi politseiga koostööd tegema ja võimalikest probleemidest informeerima.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 4 926 korda, sh täna 1)