FC Kuressaare lõi kuus vastuseta väravat

FC Kuressaare meeste poolt juba esimesel minutil Sillamäe JK Kalevi väravasse löödud avavärav sai veel viiel korral lisa ja kohtumine võideti kindlalt 6 : 0.

“Tulemus on väga ilus,” rõõmustas meeskonna peatreeneri kohusetäitja Sander Viira. “Meeskonnale annab see päris palju juurde, pingutasime lõpuni ja endale väravat lüüa ei lasknud.”

Kuressaare linnastaadionil mängitud Eesti meeste jalgpallimeistrivõistluste esiliiga B kohtumises lõi juba esimesel minutil Tõnis Koppeli suurepärasest söödust värava Amor Luup. Kakskümmend minutit hiljem mängis Koppel täpse sööduga kaitseliini taha üks-üks olukorda Maarek Suursaare ja ründaja lõi 2 : 0. 29. minutil sai samaga hakkama Mikk Rajaver ja puhkama mindi võõrustajate 3 : 0 eduseisul.

Samas alustasid ka sillamäelased väga aktiivselt ja tempo oli kõrge. Viira sõnul oli teada, et neil on head ründajad ja seda nad ka näitasid.

Saarlased jätkasid kindlalt ja mitmekülgselt ründamist, kui 58. minutil jäädi Maarek Suursaare punase kaardi tõttu vähemusse. See aga mängu pööret ei toonud ja kohe tegi Amor Luup seisuks 4 : 0.

Nüüd said oma parimad võimalused ka külalised, kuid väravavaht Enri Nurmiku kaks head tõrjet hoidsid Kuressaare värava puutumatuna. “Vähemusse jäädes treener meeskonna taktikas muutusi ei teinud ja teravamalt ründasid jätkuvalt väljakuperemehed. Esmalt lõi Tõnis Koppel 81. minutil 5 : 0 ja 84. minutil realiseeris Margus Rajaver penalti, mille kohtunik määras karistusalas Aleks Leski mahatõmbamise eest.

“Meie mäng läks kaitses veelgi distsiplineeritumaks ja see andis meile palju juurde,” tõdes Sander Viira. “Kahjuks peab Maarek mitu mängu ilmselt vahele jätma.”10