Keskkonnainspektsioon otsib uusi ruume (1)

Kuressaare kesklinnas asuv keskkonnainspektsiooni Saaremaa büroo ei rahulda enam inspektsiooni vajadusi.

Praegu on nende käsutuses seitse kabinetti ja puhkeruum keskkonnaametiga jagatava hoone teisel korrusel ja õuel asuv garaažiboks. Lisaks ruumipuudusele tekitab probleeme ka asukoht, sest kesklinna liiklusolud ja kitsad manööverpinnad ei võimalda tehnikaga ohutult liigelda.

Ühe võimalusena nähakse kolimist politsei- ja piirivalveameti Roomassaare kordonisse, mis on osaliselt koormatud ja kuhu ümberpaiknemine soodustaks kahe asutuse koostööd ja võimaldaks kokku hoida halduskulusid.

Kokku vajatakse kümmet töökohta ja hoiustamist vajab 12 sõidukit, mille hulgas kaks ATV-d, mootorsaan, neli veesõidukit ja viis kerghaagist. Asitõendite hoiuruum, kus hoiustatakse äravõetud püügivahendeid, peab olema hästi ventileeritav ja lukustatav. Ja loomulikult peab büroo olema ligipääsetav klientidele.

Keskkonnainspektsiooni nõuniku Leili Tuule kinnitusel mingit kolimist ega konkreetset plaani praegu päevakorras ei ole.

“Kuna kõik riigiasutused peavad oma majanduskulusid kokku tõmbama, siis tuleb kaaluda kõiki kokkuhoiuvõimalusi ja see on lihtsalt ühe mõttena välja käidud,” selgitas ta võimalikku kolimisplaani.

Roomassaare eelisena näeb Tuul seda, et inspektsiooni tehnika ja kontor oleksid ühes kohas. “Ka on meil politsei ja piirivalvega tihe koostöö,” lisas ta.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 635 korda, sh täna 1)