Vaivere verine volbriöö (1)

MÄLESTUS: Eile põlesid õnnetuskohal küünlad. Toimunut meenutasid tee äärde tõmmatud värvijooned.

MÄLESTUS: Eile põlesid õnnetuskohal küünlad. Toimunut meenutasid tee äärde tõmmatud värvijooned.

Kuressaare lähedal asuva Vaivere küla jaoks kujunes nädalavahetus dramaatiliseks. Loetud tundide jooksul juhtus küla vahel kaks liiklusõnnetust. Ühes neist hukkus 51-aastane mees.

Laupäeva õhtul kell 18.29 juhtus liiklusõnnetus Lilbi–Vaivere tee 2,6-ndal kilomeetril, kus purjus ja vastava kategooria mootorsõiduki juhtimisõiguseta 34-aastane mees kaotas vasakkurvis mootorratta üle kontrolli ja sõitis teelt välja vastu puud.

Mootorrattal kaassõitjana istunud mees (51) hukkus sündmuskohal, juht toimetati Kuressaare haiglasse.

Tahula poolt tulnud mootorratas oli kohe pärast kurvi mustkattelt pehmele teeservale kaldunud. Sõiduriista hoog oli siiski nii suur, et sõidu lõpetas teed heinamaast eraldav võsa.

Politseiteate järgi kandis juht kaitsekiivrit, kaassõitjal kiiver aga puudus. Antud juhul poleks ilmselt ka kiiver mehe elu päästnud, sest kokkupõrkes puuga sai vigastada tema sisikond. Mootorratta juhi arusaamist mööda piirdusid sõbra vigastused vaid lahtise luumurruga.

Tahulas elanud Arvil oli kange soov jõuda Vaiveres põleva volbrilõkke äärde. Ta oli helistanud tuttavaile, et nood ta Vaiveresse viiksid, kuid keegi polnud nõus. Lõpuks leidis ta abivalmis mehe, kes hoolimata sellest, et ta napsitanud oli, ja juhiloa puudumisest oli valmis Arvi tsikliga ära viskama.

Järgmisel hommikul kell 9.01 teavitati politseid järgmisest liiklusõnnetusest Vaivere külas.  Pressiesindaja Heiko Leesmendi sõnul märkasid politseinikud õnnetuspaiga läheduses veriste kätega inimest. “22-aastane mees oli joobes ja keeldus järjekindlalt meedikute abist,” rääkis Leesment. Lisaks väitis ta, et pole õnnetusse sattunud sõidukis viibinud.

“Kõigele vaatamata oli aru saada, et mees on hiljuti viga saanud. Politseijaoskonda toimetamise järel tunnistas ta politseinikele, et juhtis õnnetusse sattunud autot,” rääkis Leesment.

Vaivere külavanem Edgar Siiner nentis kurvastusega, et kuigi mõlemal teelõigul on kiirus piiratud 50 kilomeetrini tunnis, leidub ikka kihutajaid. “Me ei pea sellepärast mullateed tagasi tahtma, et siia mõni kaskadöör satub. Ega asfalt ole süüdi, vaid joomane pea ja kiirus,” arvas ta.

12.11.2014_matis_sikk_politsei_-4Kuressaare politseijaoskonna patrulltalituse juht Matis Sikk (pildil) ei pidanud mõistlikuks kiirust kõnealusel teel veelgi piirata. “Kõiki kurve pole ma seal ükshaaval analüüsinud, kuid kaine juht, kes omab juhtimisõigust ja sõidab normaalse kiirusega, peaks hakkama saama. Juhtunud õnnestustes mängisid rolli muud asjaolud, mille osas oli kõik valesti,” ütles Sikk. “Kiirust me ei tea, aga juht oli ilmselt joobes ja kaassõitja kiivrita. Kurb, aga kõik mis sai valesti minna, see läks,” kommenteeris ta mootorratta­õnnetust, milles hukkus kaassõitja.

Kiivri kandmist peab Sikk ülioluliseks, sest kõik kaherattalised sõidukid on suurema ohu allikad. “Inimese pea on tema nõrk koht. Jalgratturite puhul on üle 16-aastastele kiivri kandmine vabatahtlik, aga kiiver võiks ikkagi peas olla.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 639 korda, sh täna 1)