Parkimishuligaani “urgentne” küsimus tõi väärteomenetluse (10)

Parkimishuligaan

Parkimishuligaan

Neljapäeva õhtul riivas inimeste silma Kuressaares Tallinna tn 8 ärihoone Ferrumi peasissekäigu ette kõnniteele parkinud BMW.

Kus tegijaid, seal nägijaid ning Ferrumis kellaäri pidav Antti Kopliste saatis politsei- ja piirivalveameti FB lehele pildi parkimisnäitest. Kopliste uuris, „kas turvakaamera salvestus on piisav, et liiklusmats vastutusele võtta?“

Postituses selgitati, et „kõnniteele ja sealt ära sooritas auto manöövri mööda sebrat, pannes seejuures liikluse kesklinnas seisma.“ Auto omanikuks osutus Siiri Tabri, kelle nimi oli signeeritud ka juhiuksele. Neiu teatas, et parkijaks oli siiski keegi teine.

„Ilmselgelt see parkija ei olnud mina, minu viga on see, et lasin auto peale panna enda nime ja hiljem lasin sõita inimestel, kes ilmselgelt liikluseeskirju ei tunne. Väga vabandan,“ kirjutas Tabri PPA lehel. Ta lisas, et härra saab ka väljateenitud karistuse – ta peab politseisse pöörduma ja trahvi nõudma valesti parkimise eest.

Ei läinudki palju aega, kui selsamal lehel võttis sõna uljas parkija ise – William Parvet (Villu Parvet) ja vabandas kaasliiklejate ees, keda tema tegutsemine häiris. Parvet selgitas, et kasutas sõidukit, kuna vaja oli „lahendada üks urgentne [erakorraline] küsimus“.

Valesti parkis ta aga seetõttu, et oli selles kohas elus esimest korda ja tegi valearvestuse. „Kui ma ka liikluse seiskasin, siis vabandan veelkord kõigi kaasliiklejate ees, kes sellest häiritud olid. Eriti vabandan sõiduki omaniku ja tema fännide ees,“ kirjutas Parvet.

Loo „kangelane“ on oma „parkimisstiiliga“ silma paistnud varemgi. Koguni nii palju, et eestikeelne Vikipeedia peab vajalikuks märkida, et tegemist on tuntud parkimishuligaaniga. 2009. aasta septembris aga paljastas ETV saade “Pealtnägija” pornoäri, milles osales teiste seas ka „vastuolulise mainega ärimees ja koolitaja Villu Parvet.“ Ka siis mainiti, et Parveti bravuurikad liiklusmanöövrid edeva BMWga on lausa legendaarsed ja jõudnud isegi Youtube”i.

Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar kinnitas, et antud asjas on alustatud väärteomenetust liiklusseaduse paragrahvi osas, mis sätestab, et vales kohas parkides, nii et sellega häiritakse oluliselt liiklust, karistatakse rahatrahviga kuni 50 trahviühikut.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 530 korda, sh täna 1)