Naiskodukaitsjad lõpetasid koormusmatka hea tulemusega

LÕBUSAD: Tagareas vasakult Kairi Troska ja Anneli Õige. Ees Helina Turja ja Liisi Preedin. HELINA TURJA

LÕBUSAD: Tagareas vasakult Kairi Troska ja Anneli Õige. Ees Helina Turja ja Liisi Preedin.
HELINA TURJA

Nädalalõpul Ida-Virumaal toimunud naiskodukaitse 20. koormusmatkal osalesid Saaremaa ringkonnast Helina Turja, Anneli Õige, Liisi Preedin ja Kairi Troska.

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna instruktor Piret Pao­mees tõdes, et võistluselt saadi seekord tubli neljas koht. Esimesele kohale tulid Rapla naised ja üldse läks rajale 23 võistkonda. Koormusmatka korraldas naiskodukaitse Alutaguse ringkond. Retk oli planeeritud linnulennult pikkusega 35 km ja selle käigus pidi läbima 20 kontrollpunkti, rääkis Paomees. Saaremaa naiskond startis kahekümnendana.

Kontrollpunktides tuli Pao­mehe sõnutsi lahendada mitmeid ülesandeid. “Oli ülesandeid, mis on otseselt seotud naiskodukaitse tegevusega, nagu meditsiin, sidejaamade kokkupanemine ja ühenduse loomine, laskeharjutus relvadest ja vastasest hoidumine ehk luureülesanne,” rääkis Pao­mees. Samas oli vahvaid, veidi teistsuguseid ülesandeid, nagu viktoriin, vanade kodumasinate kokkupanemine (hakklihamasin, kartulikoorimismasin, mahlapress jne), tangrami lahendamine. Palju oli veetakistuste ületamisi kanuul, parvel ja mööda purdeid.

“Ärevaid emotsioone tekitas kindlasti karujälgede nägemine rajal ning öösel metsseakarja otsa sattumine,” märkis Pao­mees. “Nendega kohtumisel vinnastati ka relvad, et oleks julgem neist mööduda,” kinnitas ta, lisades, et loomad tegelikult ohus polnud, kuna tegu oli paukmoonaga.

Retke jooksul tutvustati võistlejaile ka Alutaguse kaunist loodust ja vaateid. Eriliselt kaunis oli Aidu karjäär, kus toimusid kõik veekatsed. “Karjääris orienteerudes sai veedetud ligi viis tundi ja nautida ilusat päiksepaistelist ilma ning vaateid helesinisele veele karjääri kanalites,” rääkis Piret Pao­mees. Retk lõppes kaevandusmuuseumis, kust tuli küll läbi joosta, aga muuseumis oli niivõrd palju näha, et enamiku osa ajast jäi jooksmine tahaplaanile.

“Kõik võistlejad on retkelt koju naasnud positiivsete emotsioonide ja uute kogemustega,” kinnitas Paomees. Võistkonna esindajana oli kaasas Raili Nõgu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 278 korda, sh täna 1)