Lennata tahab kolm firmat

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) korraldatud riigihankele, leidmaks lennufirma, kes teenindaks Tallinna–Kuressaare ja Tallinna–Kärdla lennuliini, esitas pakkumuse kolm ettevõtet.

MKM-i lennundus- ja merendusosakonna juhataja Taivo Linnamägi kinnitas Saarte Häälele, et pakkumised laekusid eile kukkunud tähtajaks kolmelt ettevõttelt. Sõltuvalt riigihankeseadusest ei saanud ministeerium avaldada nende kolme ettevõtte nimesid, kuid Saarte Häälele teadaolevalt on tegemist Nordic Aviation Group AS-iga, Leedu firma UAB AK TransAviaBaltikaga ja AS-iga Airest.

Linnamäe sõnul algavad sel nädalal konsultatsioonid ja pärast detailide täpsustamist saab hanke võitja välja selgitada. “Meie eesmärk on suursaarte lennuliinidele teenindaja leida võimalikult kiiresti, et hiljemalt jaanipäevaks lennud taastada,” kinnitas ministeeriumi esindaja.

Hankelepingu orienteeruv kestus on selle aasta 1. juunist kuni 2019. aasta 13. maini, kokku ligi kolm aastat. Hanke tehnilise kirjelduse kohaselt oodatakse pakkumisi eeldusel, et mõlemal liinil toimub nädalas 12 reisi ja liini teenindavas lennukis on vähemalt 19 reisijakohta.

Lennuamet peatas aprilli algusest Avies AS-i lennuettevõtja sertifikaadi (AOC), mille tõttu ei tohi ettevõte enne puuduste kõrvaldamist lennuteenust pakkuda. Selle järgselt lõpetati ka leping lennufirmaga. Avies lendas Tallinnast Kuressaarde, Kärdlasse ja Stockholmi.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 609 korda, sh täna 1)