Kuressaare külje alla luuakse suurt looduskaitseala (2)

Keskkonnaamet teeb ettevalmistusi Mullutu–Loode looduskaitseala moodustamiseks, mis oma maismaa pindalalt jääb maakonnas alla vaid Vilsandi rahvuspargile ja ületab Viidumäe looduskaitseala.

Loodavasse uude kaitsealasse hakkavad kuuluma Mullutu–Loode hoiuala, Kuressaare lahe hoiuala (osaliselt), Linnulaht, Loode tammik ja Loodenina rand ning Loode, Mullutu ja Nasva merikotka püsielupaigad. “See on meie suund üle Eesti, et üksteisega piirnevatest kaitsealadest saaks üks kaitseala,” ütles keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist Kadri Paomees.

Võrreldes loodavat looduskaitseala 17 olemasoleva kaitsealaga, selgub, et see ületab pindalalt senist suurimat, Viidumäe looduskaitseala, mille pindala on 2611,1 ha. Et ainuüksi Mullutu–Loode hoiuala pindala on 5220,6 hektarit (sellest maismaad 4125,3 ha), saab uuest moodustisest looduskaitsealade arvestuses maakonna suurim. Erinevalt Viidumäest, millest suurema osa moodustab mets, koosneb uue looduskaitseala suuresti vanadest rannikujärvedest ja soostunud aladest.

Küll aga jääb loodav looduskaitseala pindalalt alla Vilsandi rahvuspargile, mille pindala on 23 882,1 hektarit, sellest maismaad 7361 ha.

Uue looduskaitseala eripära on ka selle osaline paiknemine Kuressaare linna territooriumil – Kuressaarega on seotud nii Linnulaht, Kuressaare lahe hoiuala kui ka Loodenina rand.

Kadri Paomees ütles, et niipea kui uue kaitseala loomine pihta hakkab, kaasab keskkonnaamet kaitseala loomise menetlusse ka sellest puudutatud maaomanikud.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 144 korda, sh täna 1)