KG 2.d klass naasis Valgast laureaaditiitliga (1)

Kuressaare gümnaasiumi 2.d klass pälvis Valgas algklasside kooliteatrite riigifestivalil laureaaditiitli lavastusega “Pangaröövlid”.

Vabariiklikule festivalile pääseti tänu võidule 19. aprillil Saare maakonna algklasside näitemängupäeval. KG 2.d klassijuhataja Lelet Aavik ütles Saarte Häälele, et lapsed olid pikast sõidust hoolimata energilised ja tegid Valgas väga hea esituse. Žürii tõi tagasisides välja, et KG õpilased näitlesid oma ea kohta väga hästi, märkis Aavik. Samuti kiideti põnevat etendust ennast. “Ütlesid, et kogu aeg oli midagi vaadata,” lisas Aavik.  Tükis “Pangaröövlid” mängisid kõik kakskümmend viis KG 2.d klassi õpilast. Loo autorid on Lelet Aavik ja Aina Aavik, õpilasi juhendas Lelet Aavik.

29.–30. aprillil Valga kultuuri- ja huvialakeskuses toimunud festivali žüriis olid Anu Tonts (teater Vanemuine), Lennart Peep (teater Must Kast) ja Kristiina Oomer (Eesti harrastusteatrite liit). Festivalil osalesid maakondade ning Tallinna ja Tartu kooliteatrid 17 etendusega. Välja jagati kuus laureaaditiitlit ja hulganisti eripreemiaid. Festivali korraldasid MTÜ Kungla ja Eesti harrastusteatrite liit.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 215 korda, sh täna 1)