Alpståli portfell 2 miljoni võrra priskem

Neljandat aastat järjest võitis Äripäeva investorite TOP-i AS-i Luksusjaht omanik Sven Lennart Alpstål, kes on siinsetesse börsifirmadesse paigutanud ligi 13 miljonit eurot.

Investorite edetabeli parima portfell on Äripäeva andmeil aastatagusest pea kahe miljoni võrra priskem. Kokku ulatus edetabelisse mahtunud investorite aktsiate väärtus tänavu 61,3 miljoni euroni.

Kõige rohkem on sarnaselt eelmise aastaga Tallinna börsile investeerinud Sven Lennart Alpstål oma ettevõtte Luksusjaht AS kaudu. Tema investeeringute suurus on ligikaudu 13 miljonit eurot. Eelmisel aastal sai ta tabelis esikoha 11,1 miljoni euro suuruse portfelliga.

Tänavu on Luksusjaht võrreldes eelmise aastaga suurendanud Tallinki aktsiate väärtust 41,7 protsendile ja Nordeconi aktsiate väärtust 33,6 protsendile. Samal ajal on Luksusjahi portfellis veidi rohkem kui protsendi võrra vähenenud Tallinna Kaubamaja ja 0,8 protsendipunkti võrra Olympicu aktsiate osatähtsus. 2,07 protsendile on vähenenud Baltika ja 0,12 protsendile PRFoodsi väärtpaberite sisaldus portfellis.

Möödunud aastal kuulusid Luksusjahi portfelli Tallink 40,99 protsendiga, Nordecon 31,6 protsendiga, Tallinna Kaubamaja 12,85 protsendiga, Olympic 11,92 protsendiga, Baltika 2,4 protsendiga ja PRFoods 0,23 protsendiga.

Mis puutub veel Alpståli tegemistesse, siis hiljuti valmis Rootsis Varmdös ülipeen Delta Powerboats’ide esitlussalong. Salongihoone ehitas Saaremaa firma Bauest.

Investorite edetabelis on ka Saaremaalt pärit Ain Sigus, kelle päralt on 47. koht. Tema portfelli maht on üle 449 000 euro. Aasta varem oli see üle 424 000 euro.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 602 korda, sh täna 1)