SÜG-i õpilane võitis üleriigilise teadustööde konkursi

PARIM: Martin Vesbergi töö jäädvustati ka “telepurgi” tarbeks. Indrek Peil

PARIM: Martin Vesbergi töö jäädvustati ka “telepurgi” tarbeks.
Indrek Peil

Saaremaa ühisgümnaasiumi 6. klassi õpilane Martin Vesberg võitis põhikooliastme arvestuses riikliku teadustööde konkursi tööga “Tutt-tiir: bioloogia, levik ja arvukus Saaremaal”.

Vesberg oli küll konkursi noorim osaleja, kuid juba varasema konkursikogemusega. Nimelt saavutas ta võidu ka eelmisel aastal. Vesbergi juhendajad olid Inge Vahter (Saaremaa ühisgümnaasium) ja Mati Martinson (Sõrve linnujaam).

Martin uuris põhjalikult tutt-tiiru kohta käivat ja jõudis järeldusele, et selle linnu arvukus Saaremaal on tõusmas. Samas tuleks kaitsta tema peamist elupaika – Kunnati lahte. Seal elab suurem osa tutt-tiiru Saaremaa populatsioonist. Martini arvates tuleks ka Kunnati lahe laidudele panna lindude pesitsusajaks peale liikumiskeeld.

Konkursil anti välja ka eripreemiaid, millest nii mõnigi tuli Saaremaale. Nii pälvisid Diana Alt ja Elo Nõmm (SÜG) Eesti loodusmuuseumi eripreemia töö “Pisikesed teod Saaremaa rannaniitudel” eest.

Martin Vesberg sai oma töö eest ka Eesti ornitoloogiaühingu eripreemia. Keskkonnaameti eripreemia pälvis SÜG-i õpilase Katrina Kaasiku töö “Karjatamise mõju Loode tammiku loopealsetele”.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 459 korda, sh täna 1)