Vallikraavi kalasaak: 30 ahvenat ja üks särg (+GALERII JA VIDEO) (1)

VÕRGUTAMAS: Kes teeb tööd, kes lõbusõitu. Kaido Tiit ja Martin Mai püüavad linna palvel kala, KuKuu peakokk Toomas Leedu tuli aga niisama lustiks kaasa. IRINA MÄGI

VÕRGUTAMAS: Kes teeb tööd, kes lõbusõitu. Kaido Tiit ja Martin Mai püüavad linna palvel kala, KuKuu peakokk Toomas Leedu tuli aga niisama lustiks kaasa.
IRINA MÄGI

Viimastel päevadel on Kuressaare linnuse vallikraavis käinud hoogne kalapüük. Esialgu on lisaks 30 ahvenale ja ühele särjele vallikraavist välja tõmmatud ka mõned kogred.

Kuna Kuressaare linnavalitsus tahtis enne rahvusvahelist üleujutusõppust vallikraavi kalad Ujula või Tori abajasse toimetada, ongi mõrdade ja võrkudega seal nüüd kala püüdmas kalurid Kaido Tiit ja Martin Mai.

Kolmapäeval, kui kalapüük lahti läks, ei saanud nad veel ühtegi kala, kuid neljapäeva hommikul, kui mehed võrke välja toomas käisid, oli seal üht-teist juba sees. “Mis me sealt saime – 30 ilusat ahvenat, umbes kilosed. Ja isegi üks särg oli,” muheles Tiit. Lisaks said kalurid vallikraavist mõned väiksed kogred, täpsemalt 15.

Eilseks jäid võrgud jälle sisse ning Kaido Tiit oli lootusrikas, et kala tuleb veel. “Vaatame, mis päeva peale jookseb,” sõnas ta. Iseenesest on neil voli kalu välja püüda kuni 21. maini. Kaido Tiit ise peab nädalalõpust küll vahepeal Ruhnu laevale tööle minema, kuid teine mees püüab jõudumööda edasi.

Tiidu sõnutsi võiks varsti ka mõrrad sisse panna, kuid vahepeal toimub vallikraavis veeralli. Nõnda peab vaatama ja nuputama, millal mida täpsemalt teha. Nii kui Tiit merelt tagasi on, tuleb temagi jälle püügile.

Kaido Tiit avaldas kahetsust, et kalad suuremad pole. “Räägivad, et sealt on saadud nii linaskit kui muud, aga meil pole küll veel õnnestunud,” tähendas ta. Olgu aga saagid kui suured tahes, endale mehed neid ei saa. “Need ahvenad ja särjed tuleb kõik lahti lasta,” selgitas Kaido Tiit. “Meie laseme nad abajasse lahti ja teised mehed püüavad nad seal siis jälle kinni,” naeris ta.

Nii palju on meestele siiski lubatud, et kui nad peaksid kätte saama mõne võõrliigi isendi, siis nood kuuluvad hävitamisele. Ehk teisisõnu, nendega võivad mehed teha, mis ise tahavad.

Rahvusvahelise üleujutusõppuse SaareMODEX 2016 käigus pumbatakse Kuressaare kindluse vallikraavist võimalikult palju vett välja. Kaladele jäetakse vett vaid kraavi sügavamatesse osadesse. Konkreetne veeseis kraavis õppuse lõpuks sõltub siiski pumpade võimsusest ja ilmast. Õppus toimub Kuressaares 17.–23. mail.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 057 korda, sh täna 1)