Torumees pole enam pelgalt lihtne torujüri (4)

TEHTUGA RAHUL: Firmajuht Indrek Sink vaatab tööd üle – Kuressaare spordihoone väikese saali ventilatsioon on nende firma paigaldatud. MAANUS MASING

TEHTUGA RAHUL: Firmajuht Indrek Sink vaatab tööd üle – Kuressaare spordihoone väikese saali ventilatsioon on nende firma paigaldatud.
MAANUS MASING

Kaks aastat tegutsenud Saaremaa firma Arens Torutööd OÜ otsib oma meeskonda tegusat torumeest. Firma juht Indrek Sink täpsustab, et tänapäeva torumees saab hakkama ka ventilatsioonitöödega, oskab paigaldada põrandakütet ja pakub tehtule hiljem hooldust.

“Vaja oleks inimest, kes on juba varem vastava tööga kokku puutunud, aga kui on hakkaja, siis õpetame kohapeal välja,” selgitas Indrek Sink. “Teeme erinevaid kütte-, ventilatsiooni-, vee- ja kanalisatsioonitöid. Vastavalt kliendi soovile  kraanivahetusest kuni suurte terviklahendusteni,” rääkis Sink. Kui tarvis, joonestatakse ka projekt valmis. “See töö on minu peal. Olen kütet ja ventilatsiooni õppinud Tallinna tehnikaülikoolis,” märkis firmajuht.

Arens Torutööd pakuvad tähtajatut töölepingut. Töötada tuleb viis päeva nädalas ja kaheksast viieni. Palka makstakse vastavalt oskustele tunnitöö alusel. “See on läbirääkimiste küsimus,” ei hakanud Sink täpset palganumbrit välja ütlema.

Töömahud on kasvanud

Kandideerimisel tuleb kasuks autojuhiloa olemasolu, kuna objektid asuvad erinevais paigus, kuid töökoha saamisel see määravaks ei osutu. “Brigaadis kellelgi ikka on load, nii et saame hakkama,” ütles Sink. Seni on nende objektid olnud Saaremaa erinevates piirkondades, mandri-tööotsi satub harva. Uut töötajat vajatakse töömahtude kasvu tõttu. “Senise kolme-nelja mehega enam hakkama ei saa, tööd on nii palju juurde tulnud. Suveperioodiks on osa lepinguid juba sõlmitud ja talve jooksul sai mitmeid pakkumisi saadetud,” märkis firma juht.

Tööd annab avalik sektor, lisaks tellivad kortermajad soojasõlmede vahetust, jooksvad kutsed peale nende. “Kuid mingit buumi küll näha pole. Torutööd seisavad enam-vähem paigal,” hindas Indrek Sink Saaremaa ehitusturu hetkeseisu. Põllumajanduses on Singi sõnul samuti vaikseks jäänud.

Firma on seni eelistanud suuremaid objekte, sest see võimaldab töid planeerida. “Päris ööpäeva-ringset avariibrigaadi valves pole, aga kui kodus midagi juhtub, võib ikka meie poole pöörduda,” kinnitas ta.

Sink ei välista tulevikus ka avariidele reageerimist, sest mitmed hoolduslepingud on neil juba sõlmitud. “Kui neid veel tuleb, siis oleks mõttekas avariidele reageerida, kui inimene nagunii ootevalmis on,” arendas ta mõtet edasi. Saaremaal peab tema kinnitusel paindlik olema. Teha tuleb kõiki töid, millest oskused üle käivad. Ventilatsioonitöid teevad samad mehed, kes torusid parandavad või küttesüsteeme ehitavad. Kõik on õpitav ja ega need tehnoloogiad ja materjalid nii erinvad ka pole.

Veel pakutakse soojuspumpade paigaldust koos lahendustega. Maaküte on rohkem maapiirkonna teema, sest torustiku jaoks jäävad linnakrundid natuke väikeseks. “Saaks puurida, aga see on kallis. Ise ma sellist tööd veel teinud pole, kuid tean, et maakütet pandud on,” ütles Sink.

Korteriühistud on firma jaoks head kliendid, kuid seal kaasneb kokkulepete sõlmimine, et töömehi üldse korteritesse lastaks.

Nõukogudeaegsete torustike puhul oleneb palju sellest, mis tingimustes need asuvad. “Seina sisse ei näe, kuivas on kõik korras, niiskus paneb aga torud roostetama. Asbesti eemal­damiseks kutsume spetsialistid, seda meie mehed ei tee,” selgitas firmajuht kortermajadega seonduvaid probleeme.

Materjalid soetab firma

Vajalikud materjalid soetab firma tavaliselt ise, sest elu on näidanud, et kui klient ostab, jääb ikka midagi puudu. “Me anname ikka nõu, mis käib seina sisse või jääb välja ning võiks ilusam olla, aga klient otsustab,” kinnitas Sink. Tema sõnul on torutööd pire kallimad kui üld­ehitus. Torutööd on aga sellised, et iga mees neid tegema ei kipu. Kutsutakse keegi teadjam. Seetõttu ei ole nad kellegi praaki likvideerima pidanud.

Indrek Sink julgustab kõiki huvilisi kandideerima. “Neli-viis sooviavaldust on juba esitatud, aga n-ö lukus midagi veel pole,” ütles ta. Kui töötukassa kaudu tööle tullakse, saab firma palgatoetust küsida. Sink on kindel, et ühe suvega saab töötaja baasteadmised kätte ja iseseisvalt tööle hakata. Lisaks on ettevõttel tarvis töödejuhatajat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 611 korda, sh täna 1)