Pargi lasteaiahoone asemele kerkib uhiuus maja

UUE MAJA OOTUS: Pargi lasteaia töötajad ja lapsed saavad tuleval aastal täiesti uue maja. Fotol esiplaanil paremal juhataja Riina Saar, vasakul õpetaja Kristina Kalf. TAMBET ALLIK

UUE MAJA OOTUS: Pargi lasteaia töötajad ja lapsed saavad tuleval aastal täiesti uue maja. Fotol esiplaanil paremal juhataja Riina Saar, vasakul õpetaja Kristina Kalf.
TAMBET ALLIK

Kui veel talvel oli teada, et 2017. aasta suvel läheb Kuressaare vanimas lasteaias, Pargi lasteaias kapitaalseks remondiks, siis nüüd on selgunud, et maja tuleb sootuks maha lammutada ja uus asemele ehitada.

“Olemasolev hoone on ekspertide sõnul sedavõrd amortiseerunud, et rekonstrueerimise asemel on mõttekas uus hoone ehitada,” kinnitas Saarte Häälele Kuressaare abilinnapea Tiia Leppik.
Seda otsust toetab tema sõnutsi ka asjaolu, et linn plaanib Pargi lasteaias lasteaiakohtade arvu suurendada. “Uue maja ruumilahendus annab võimaluse ka tänapäevase õpi- ja kasvukeskkonna loomiseks,” nentis Leppik.

Pargi lasteaia direktor Riina Saar ütles eile, et temal lasteaiahoone lammutamise kohta info puudub. Saare sõnutsi tegelevad nad praegu lasteaia ruumiprogrammiga.

Tänavu talvel kirjutas Saarte Hääl, et linna pressiesindaja Kristiina Maripuu sõnul on Kuressaare linna eelarvestrateegias tööde maksumuseks kavandatud 1,6 miljonit eurot. Arvestades, et ehitustööde orienteeruv tähtaeg on 15. augustil 2018, tuleb lastele 2017/2018. õppeaastaks asenduspind leida.

Pargi lasteaia direktor Riina Saar ütles siis, et lasteaeda renoveeriti viimati koguni 27 aastat tagasi. Seega on ääretult tore, kui Kuressaare linna kõige vanem lasteaed saab viimaks ometi uue näo.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 996 korda, sh täna 1)