Kaasav eelarve ootab ettepanekuid (1)

1. mail on viimane võimalus esitada oma ettepanek, mille tarvis tänavu Kuressaare kaasava eelarve raha kasutada. Ettepaneku suurusjärgus 500–30 000 eurot saab esitada veebikeskkonnas VOLIS aadressil http://kaasaveelarve.kuressaare.ee.

“Kaasav eelarve võimaldab juhtida tähelepanu sellele, millest linnas puudust tuntakse, ja annab lihtsa võimaluse oma mõtte elluviimiseks,” julgustab linnapea Madis Kallas kõiki kaasa mõtlema. “Halba ideed ei ole olemas,” kinnitab linnapea, avaldades lootust, et ettepaneku esitamisel ei takerduta kõhklustesse, kas idee ikka on piisavalt hea, et seda teistega jagada.

Ettepanekuid saab esitada 1. mai südaööni. Sellele järgneval kahel nädalal saab neid täpsustada ning 16.–29. mail toimuva rahvahääletuse tulemusena selgub, mille elluviimiseks raha kasutatakse.

Linn võttis kaasava eelarve menetluse linnaeelarve koostamisel kasutusele 2014. aastal. Esimese kaasava eelarve hääletuse võitis Tuulte Roosi ja Merikotka elamurajooni laste mänguväljaku renoveerimine. Teise koha ja osalise rahastuse sai Kuressaare turg.

Eelmisel aastal sai enim hääli ettepanek uuendada Saaremaa ühisgümnaasiumi jalgpalli miniväljaku kunstmurukate.

Eilseks oli Kuressaare kaasavale eelarvele tehtud 18 ettepanekut.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 192 korda, sh täna 1)