Parvlaevade pistisest jõudis kohale 1,9 miljonit (3)

Eesti Ekspress kirjutas eile kahtlustustest, mis on seotud uute parvlaevade ostmisega seotud altkäemaksuskandaaliga. Tallinna Sadama eksjuhtide Allan Kiili ja Ain Kaljuranna osas on käimas uurimine. Ekspressi sõnul on selle kõige olulisem osa just parvlaevade ostmine, kuna esiteks liikus selles tehingus kõige rohkem raha.

“Kaitsepolitsei väitel pidi Allan Kiil saama praamiärist 4,1 miljonit eurot,” kirjutab Ekspress.

Teiseks on Ekspressi sõnul selle juhtumi juures oluline, et selle jama peab kinni maksma Eesti rahvas.

“Uurimisversiooni kohaselt rääkis norralane Torbjørn Bringedal, kes abistas Allan Kiili laevade soetamisel, võimalusest lisada laevatehastel ostuhinnale “maaklerile” (loe: kaitsepolitsei versioonis Allan Kiilile) ettenähtud komisjonitasu (loe: altkäemaks). Laevad muutusid seega kallimaks. Ning mida kallimad on laevad, seda krõbedamad on piletihinnad ja riiklik dotatsioon, mis tuleb reisijate ja kõigi maksumaksjate taskust,” selgitab Ekspress.

Kogu raha siiski üle kanda ei jõutud. Tallinna ringkonnakohtu aastavahetuse eel tehtud määrus ütleb, et pangaülekannetega laekus veidi üle 1,9 miljoni euro.

Ekspress kirjutab, et summad liikusid firmadesse, mille puhul kahtlustakse seost Allan Kiiliga.

“Kiil väidab, et tema pole eelpool mainitud firmadega seotud, ta pole sealt raha saanud, tal puuduvad kokkulepped raha jaotamise kohta,” kirjutab EE.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 974 korda, sh täna 1)