Melsase maja sünnib uuesti korterelamuna (1)

TÖÖD KÄIVAD: Majja tuleb neli korterit suurusega 28–53 m². MAANUS MASING

TÖÖD KÄIVAD: Majja tuleb neli korterit suurusega 28–53 m².
MAANUS MASING

Penno Invest OÜ hakkab renoveerima Leisi alevikus tühjalt seisvat korterelamut, millest saab esimene väljaspool Kuressaaret ja sellega piirnevaid asulaid valminud korterelamu iseseisvuse taastamisest alates.

Penno Investi juht Riho Pors ütles, et Mustjala maantee 1 asuva neljakorterilise elamu renoveerimine algab kahe nädala pärast ja lõpeb suvel. Ehkki Leisi valla vaatevinklist oleks noorte perede ligimeelitamiseks eelistatud üürikorterid, paneb arendaja investeeringu tasateenimiseks kolm korterit müüki ja välja üürib vaid ühe.

Porsi andmetel on huvi Mustjala mnt 1 korterite vastu esialgu tagasihoidlik. “Aga kui me selle valmis saame, siis on see nii korralikult tehtud, et teist sellist pole väljaspool Kuressaaret vastu panna,” kinnitas arendaja. Tema hinnangul on hoone punane värv oma aja ära elanud, mistõttu tahetakse see asendada pastelse halliga.

Kui varem tuli elanikel vett tuppa tassida ämbriga, siis nüüd hakkab vesi tulema naaberkinnistu puurkaevust ning hoone reovesi juhitakse kogumismahutisse. Korterite kütmiseks ehitatakse kaminahjud, mille kõrval saab vajadusel sisse lülitada õhksoojuspumbad. “Kütte osas olnuks kõige parem variant oma katlamaja hoovil, aga ostjad ei ole valmis seda kinni maksma,” möönis Pors.

Leisi valla sotsiaalosakonna juhataja Mari-Anne Tuuling ütles, et noortel on huvi elamispinna vastu Leisis, sest siin on ka kool ja kauplused. Valla oma üüripinnad asuvad kõik väljaspool vallakeskust.

Pindi Kinnisvara maakleri Natalia Leiteni sõnul pole iseseisvusajal korterelamuid väljaspool Kuressaaret ja selle vahetut naabrust ehitatud, küll on paari kohta maapiirkonnas rajatud külaliskortereid. “Aste alevikus seisab näiteks üks kolmekordne paneelmaja, mida on mitu korda tulutult üritatud valmis ehitada,” tõi ta näite.

Mustjala mnt 1 on üks kahest nn Melsase majast, mille Leisi vald omandas pärandvarana ja otsustas seejärel maha müüa. Tulemuseta lõppenud enampakkumiste järel müüs vald hoone 28 000 euro eest osaühingule Penno Invest. Riho Porsi sõnul soovivad nad vallalt osta ja seejärel korda teha ka kõrval asuva Mustjala mnt 3 hoone. “Alumine korrus läheb vallarahvale kooskäimise kohaks ja teisele korrusele tulevad korterid,” rääkis Pors.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 264 korda, sh täna 1)