Lümanda kool üllitas ajalooraamatu (2)

lymanda kooli raamatLümanda kooli 120. sünnipäeva puhul nägi trükivalgust ajalooraamat “Põlispuude varjus”.

“Meie kooli juubeliteks on trükiseid välja antud varemgi, näiteks 105. ja 110. sünnipäevaks, aga need on olnud pigem väikesed brošüürid,” tõdes direktor Liia Raun. “Seekord, 120. sünnipäevaks, soovisime välja anda midagi suuremat – põhjaliku kogumiku, mis sisaldaks meie maja töötajate lugusid meie koolist ja muud põnevat.”

A4-formaadis 120-leheküljelisest värvitükis raamatust leiab lisaks Liia Rauna kirjutisele kooli töötajate ja endiste õpilaste mälestusi. “Lapsed said selles osas suhelda oma vanemate ja vanavanematega,” märkis direktor.

Samuti on kaante vahel valik õpilaste loomingut. Tähelepanu väärib naljanurk õpetajate kogutud kildudega õpilaste öeldust ja kirjutatust. Ära on toodud ka endiste koolijuhatajate, õpetajate ja vilistlaste nimekiri. Teose viimaselt leheküljelt leiab aga “Kooli laulu” sõnad ja noodid.

“See raamat jääb pikkadeks aastateks meie esinduskogumikuks, mida kinkida näiteks kooli külalistele ja müüa vilistlaste kokkutulekul,” lausus Liia Raun.

Kogumiku trükkis Saaremaa Trükikoda, teose väljaandmist toetas rahaliselt Lääne-Saare vald.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 398 korda, sh täna 1)