Ettevõtlushuvilistele jagati tarkusi Leisis ja Orissaares

VÄIKE KENA KOHAKENE: Willa Inga perenaine Inga Toivonen (vasakul) ja tema abiline Evely King võõrustasid eile seminaril osalejaid. Suvi tõotab Leisi väikeettevõtjal töine tulla. MAANUS MASING

VÄIKE KENA KOHAKENE: Willa Inga perenaine Inga Toivonen (vasakul) ja tema abiline Evely King võõrustasid eile seminaril osalejaid. Suvi tõotab Leisi väikeettevõtjal töine tulla.
MAANUS MASING

Saaremaa arenduskeskuse (SAK) korraldatud ettevõtlusseminaridel Orissaares ja Leisis lahati kahel päeval nii Eestis kui ka Saare maakonnas toimuvat majandusalast arengut ning selgitati võimalusi ettevõtlusega alustamiseks.

piret pihelPiret Pihel, Saaremaa arenduskeskuse juhataja, tundis heameelt, et osalejate hulgas oli neid, kes tunnevad ettevõtluse vastu huvi ja tahavad end sel alal proovile panna. “Ootame nendele seminaridele ka tööotsijaid. Oleme esinema kutsunud ettevõtjaid, kes teevad konkreetseid pakkumisi. Tööjõudu on Saaremaal väga raske leida,” nentis Pihel.

Kui arvud aluseks võtta, siis tööpuudust Saaremaal praktiliselt polegi. Töötuid on registreeritud kuuesaja ringis ja Piheli sõnul suur osa neist ei tahagi tööle minna. “Võib-olla on neil tervisega probleeme või on inimestel mingi muu põhjus, aga vaba tööjõudu meil praktiliselt ei ole. Ükski ettevõtja aga naljalt ei investeeri piirkonnas, kus tööjõudu pole,” toonitas arenduskeskuse juht.

Ettevõtlusseminaride eesmärk ongi see, et ärgitada inimesi maal väikeettevõtteid looma, millega nad võimaldaksid tööd nii endale kui ka pereliikmeile.

Orissaare ja Leisi näite varal pidas Pihel õigeks selgitada ettevõtlusega seonduvat just väikestele seltskondadele. “Siin saavad inimesed esinejatele paremini küsimusi esitada ja lektoritel on omakorda võimalik huvilistele põhjalikumalt vastata. Seda lootust meil ei ole, et tuleksid suurinvestorid ja püstitaksid kusagil maapiirkonnas tehase, mis annaks tööd väga paljudele inimestele,” hindas Piret Pihel olukorda.

Leisis oli lektoreil ettevõtluse arendamisest näidet tuua väga kerge. Willa Inga, kus seminar toimus, avas uksed aasta tagasi. Villa perenaine Inga Toivonen on suutnud lühikese ajaga luua kliente ligitõmbava toitlustus- ja majutuskoha. Willa Inga aastane tegevus näitab, et ka maakohas saab turismi- ja toitlustusvaldkonnas edukalt tegutseda.

Mai lõpus kutsub SAK ettevõtlushuvilisi seminaridele Sandlasse ja Kihelkonnale.

Pikemalt maaettevõtlusest Saarte Hääle majandusküljel järgmisel nädalal.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 547 korda, sh täna 1)