Valjala läheb Ida-Saare osas läbi rääkima (5)

Valjala vallavolikogu otsustas eilsel istungil osaleda viie valla läbirääkimistel, mille eesmärk on Ida-Saare valla moodustamine.

Valjala vallavolikogu esimees Liilia Eensaar ütles Saarte Häälele, et esmaspäeval Lääne-Saare vallavolikogu tehtud ettepanekut Valjala volikogu esialgu ei arutanud.

Lääne-Saare vallavolikogu ettepaneku kohaselt liituvad Kihelkonna, Mustjala, Pihtla, Salme, Torgu ja Valjala vald ning Kuressaare linn Lääne-Saare vallaga, mille tulemusena Lääne-Saare vald suureneb teiste territooriumide võrra ning nende tegevus omavalitsuse üksusena lõpeb.

Ida-Saare valla loomiseks asuvad läbirääkimisi pidama Leisi, Pöide, Orissaare, Laimjala ja Valjala valla esindajad. Esimene kohtumine toimub 2. mail Leisis.  Käimas on ka ettevalmistustööd kogu Saaremaad hõlmava omavalitsuse moodustamiseks, milleks on ettepaneku teinud Kuressaare linn.

Et Pöide vallavolikogu eelmisel nädalal linna pakkumist aga vastu ei võtnud, siis on kõikide Saaremaa omavalitsuste vabatahtlikul ühinemisel esialgu kriips peal.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 679 korda, sh täna 1)