Saarlasedki lasevad firmasid Panamas likvideerida

Raul Pindi ja Panama ettevõtte Transatlantic International Brokers Corp (TIBC) teenuseid kasutasid ka Saaremaalt pärit ettevõtjad.

Äripäeva poolt Eesti üheks tuntumaks firmadematjaks ristitud Raul Pindi tegevus seisneb firmade ülevõtmises ja nende likvideerimises. Ta selgitas Äripäevale, et kliendid pöörduvad tema poole, kuna ei viitsi ise bürokraatiaga tegeleda. Nimelt olevat ühe ettevõtte tegevuse lõpetamine aeganõudev ja tülikas protsess, mis võib aega võtta mitmeid kuid.

Legaalse piiri peal

Äripäev on aga välja toonud, et Pint reklaamib oma tegevust järgmiselt: “Firma likvideerimine koos müügiga on parim valik vabaneda ettevõttest, millel on võlad või puudulik raamatupidamine.” Reklaam on seega suunatud ka probleemsetele ettevõtetele, millel on võlgnevusi. Pint kinnitas Äripäevale siiski, et oma tegevusega balansseeritakse väga täpselt legaalsuse piiri peal.

Äripäev avaldas ka nimekirja ettevõtjatest, kes on Pindi teenuseid kasutanud. Sealt võib leida näiteks Kuressaarest pärit Kristen Kanniku nime. Tema 2014. aastal asutatud ettevõtte Andmekeskus OÜ omanike hulka tuli TIBC 27. augustil 2015. aastal. Andmekeskus OÜ uueks nimeks sai seejärel Rovnakej Prediaktie OÜ. Hetkel on ettevõtte ainuke juhatuse liige Raul Pint.

Maksuvõlga on Rovnakej Prediaktie OÜ-l äriregistri andmetel 15 256 eurot. 2015. aasta 1. augusti seisuga oli võla suurus 11 371 eurot ja 1. septembri seisuga 15 256 eurot. Seega olid ettevõttel võlad juba enne Raul Pindi kätte minekut. Ettevõttel on esitamata ka viis maksudeklaratsiooni.

Firmade ümbernimetamist on Pint põhjendanud sellega, et tahab vabastada normaalseid eestikeelseid ärinimesid, millest Eestis olevat puudus.

Saarte Häälele ütles Kristen Kannik, et ei ole Äripäeva artikliga tutvunud ega oska teemat lähemalt kommenteerida. Samuti ei meenunud talle OÜ Andmekeskuse ega selle võlgadega seonduv.

Veel leiab nimekirjast Saaremaal tegutseva ettevõtja Ever Lipu, kes on tuntud kui õhufiltreid tootva Nordic Filters OÜ senine omanik. Ettevõtte uueks nimeks sai mullu septembri lõpus Letocz Pocet OÜ ning ka selle ainus juhatuse liige on sellest ajast saadik just nimelt Raul Pint.

Võlgnevusi Letocz Pocet OÜ-l maksehäireregistri andmetel alates mullu detsembrist ei ole. Enne seda oli ettevõttel marginaalne maksevõlgnevus 203 eurot. Ettevõtete inforegistri andmeil on saaremaisel õhufiltrite tootmisettevõttel olnud eelnevalt terve rida erinevaid nimesid: Air-Systems OÜ, Goodwill Partner OÜ, Kompanjonid OÜ ja viimati Nordic-Filters OÜ. Ever Lipult Saarte Häälel mitme päeva jooksul kommentaari saada ei õnnestunud.

Petisfirma “uus elu”

Läinud aastal kogus toona veel Nordic-Filtersi nime kandnud firma meedias kõlapinda sellega, et Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) petmine läks neile maksma tuhandeid eurosid.

Nimelt määras kohus septembris, vahetult enne firma Letocz Pocetiks saamist kokku ligi 5000-eurose rahalise karistuse Nordic-Filtersile ja selle juhile Ever Lipule. Firma esitas EAS-ile toetuse saamiseks dokumente, mis eksitasid EAS-i kulutuste suuruse ja abikõlblikkuse osas. Ühtekokku pettis firma EAS-ilt toetusena välja üle 47 000 euro.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 973 korda, sh täna 1)