Võrkpallitiitlid Kaarma meestele ja Leisi naistele

VÕIDUTANTS: Kaarma mehed on löönud otsustava punkti. MAANUS MASING

VÕIDUTANTS: Kaarma mehed on löönud otsustava punkti.
MAANUS MASING

Saare maakonna meeste võrkpallimeistrivõistluste Kuressaare spordihoones mängitud finaalis sai Kaarma talvel karikavõistlustel Siimu Autolt saadud kaotusele magusa revanši, kui mäng 1 : 2 kaotusseisust võideti tulemusega 3 : 2.

“Olime raskeks mänguks valmis, aga võit tuli raskemalt, kui arvanud olime,” rääkis Kaarma meeskonna eestvedaja Eldur Torn. “Suurema osa mängust olime tagaajaja rollis ja pidime tõsiselt pingutama, et mäng võita.”

Siimu Auto libero Alari Saar tõdes, et meeskonna mäng kõikus, sest tiim ei saa kokkumängu harjutada. “Põhituumikust kaks meest ei tee üldse trenni ja nii on raske üksteist mõista, kes mida väljakul teeb,” lausus ta.

Mängu esimene pool kulges Siimu Auto dikteerimisel ja juhtimisel. Kui esimeses geimis suutis Kaarma 10 : 15 kaotus­seisust välja tulla ja võita 26 : 24, siis kahes järgmises see neil ei õnnestunud. Siimu Auto võitis need 25 : 15 ja 25 : 20.

Murrang neljandas geimis

“Esimeses geimis olime viiega ees, aga siis jäime vastuvõtuga hätta ja võit läks,” tunnistas Alari Saar, lisades, et teises ja kolmandas geimis suudeti oma asjad ära teha.

Murrang saabus neljandas geimis. Kaarma sai kiiresti 11 : 6 ja 19 : 8 ette ning võitis geimi 25 : 10.

“Kolmandas geimis oli asi päris hull ja mäng ei läinud üldse,” märkis Eldur Torn. “Kui olime geimidega 1 : 2 taga, olime nurka surutud ja enam eksimisvõimalust ei olnud, sest muidu oleks võit läinud. Poisid võtsid end kokku ja see sai ka määravaks.”

Eesti tippklubis TTÜ mängiva Alari Saare hinnangul hakkasid Kaarma mehed serviga suruma. “Kui vastuvõtt ei ole käes, siis ei saa ka sidemängija oma kohustusi täita,” selgitas ta, lisades, et kõik algab ikkagi vastuvõtust. “Vahepeal juba lootsime, et asi on käes, aga mida lõpu poole mäng läks, seda kehvemaks meie koostöö väljakul jäi. Liberona oleksin võinud kaitses mõne palli rohkem üles tuua. Viiendas geimis olime juba murdunud.”

Otsustavas geimis Kaarma oponendile sõnaõigust ei andnud. Algedu 4 : 1 suurendati 8 : 2-le ja võit vormistati numbritega 15 : 8. “Neljanda geimi eel ütlesime endale, et nüüd ei tohi lasta neil mängu käima saada ja kui hoiame nad pinge all, siis on meil ka tunduvalt lihtsam viiendat geimi võita,” võttis Eldur Torn meeskonna soorituse kokku.

Võrkpallimeistrivõistluste pronksmedalid kuuluvad Silvestonile, kes alistas otsustavas kohtumises Saaremaa Spordikooli
3 : 0.

Naiste tiitel Leisile

Maakonna naiste võrkpallimeistrivõistluste kuldmedalid võitis Leisi naiskond, kes alistas kõik kolm vastast.

“Kodus oma vallaga võita on tähtis ja näitame kõigile, et oleme arvestatav võistkond,” rääkis Leisi naiskonna üks liidreid, TTÜ-ga Eesti meistrivõistlustel hõbemedali võitnud Maali Kanemägi. “Saime väärt tiitli, sest karikavõistlustel meie üks tugitalasid Kadi Mägi kaasa ei teinud ja eks meil on probleemne ka sidemängija koht. Aga proovime edasi.”

Teise koha sai Saaremaa Spordikool kahe, kolmas oli Kaarma SK ühe ja neljas Saare VK null võiduga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 292 korda, sh täna 1)