Tallinnas esitleti Alunaudis valminud mõõdistuslaeva

kaja

Tallinnas Hundipea sadamas esitleti eile veeteede ameti uut mõõdistuslaeva Kaja, mis ehitati valmis Saaremaa laevaehitusfirmas Alunaut.

Eile toimus mõõdistuslaeva teenistusse pühitsemise ja nimeandmise tseremoonia. Laeva ristiemaks oli palutud pika staažiga raadioajakirjanik Kaja Kärner.

Ajakirjanik Kaja Kärneri palumine laevale nime andma on seotud sellega, et nii nagu hüdrograafide töös mõõdistab kajalood meresügavusi, mõõdistab Kaja Kärner Vikerraadio saatesarjas “Kajalood” tuntud persoonide mõttesügavusi.

Eriliseks teeb mõõdistuslaeva see, et oma ehituslike iseärasuste tõttu on see võimeline navigeerima ja mõõdistustöid tegema väga madalates vetes.

Kõigepealt suundubki laev mõõdistustöid tegema Võrtsjärvele ning seejärel rannikumere madalamatesse osadesse. Laeva maksimaalne kiirus on 30 sõlme ja ta võtab pardale kuni kuus meeskonnaliiget.

Laeval on kogu vajalik navigatsioonivarustus (GPS, kajalood, radar, raadiosaatja, kaardiplotter jms).

Laev on projekteeritud ja ehitatud kasutamiseks rannikuvetes lainekõrgusega kuni 2 m ja maksimaalse tuuletugevusega kuni 6 palli. Laeva maksumus koos käibemaksuga oli 336 000 eurot, millest 30% kompenseeritakse EL-i projektist FAMOS.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 422 korda, sh täna 1)