Saarlased püüavad Keskkonnakäppa

Keskkonnakäpa auhinnale kandideeriv Sirje Azarov on tuntud populaarsete seenenäituste korraldajana. Autor: Tambet Allik

Keskkonnakäpa auhinnale kandideeriv Sirje Azarov on tuntud populaarsete seenenäituste korraldajana.
Autor: Tambet Allik

Keskkonnakäpa kandidaatide hulgas on ka mitmeid Saaremaa noori loodusesõpru ja loodusharidusega seotud inimesi, keda saab veebihääletusel toetada kuni 8. mai südaööni.

Sel aastal saab hääletada 82 kandidaadi poolt üle kogu Eesti. Suurima osalejate arvuga kategooriad on sel korral lasteaiad ning õpilasrühmad.

Koolide kategoorias võistleb Salme põhikool kui loov ja keskkonnateadlik õppeasutus. „Sõrve poolsaarel asuvas koolis on heaks tavaks, et aineõpetajad teevad omavahel koostööd mitte ainult kogemusi ja vahendeid jagades, vaid lõimitakse omavahel ka õppeaineid vastavalt teemadele ja võimalustele,“ öeldakse kandidaadi tutvustuses.

Lisaks on samas kategoorias võistlemas Salme kooli õuesõppeklass, mille idee tuli õpilasesinduselt ja mida hoolekogu üksmeelselt toetas. Projekti vedajad, ehitusjoonise autorid ja õpilaste, kooli töötajate ja lapsevanemate kaasajad ning innustajad on Mariliis Lazarev ja Mare Poopuu.

Õpilasrühma/klassi kategoorias on kandideerimas Salme kooli õpilased Kristjan Treirat, Karm Koduvere ja Alex Salong oma käbibriketiga, mis sai konkursil „Saaremaa Päike 2015 – innovatiivne ja roheline“ žürii peapreemia kui kõige rohelisem ja innovaatilisem äriidee.

Samas kategoorias konkureerivad ka Salme kooli 8. klassi tüdrukud Melani Koov ja Eliis Raaper, kes kohustusliku loovtöö raames tegid veebipõhise nutimängu “Eesti linnud”, kus õpilased 1.-4. klassini said samanimelist nutirakendust kasutades osaleda e-viktoriinis.

Veel on nimetatud kategoorias üles antud vennad Oskar (3.kl.) ja Sander (1.kl.) Maripuu Valjala põhikoolist, kes valmistasid isa abiga lindudele pesakaste. Kasutati ära kodus olnud puidujäägid. Pesakaste pandi üles kooli juurde ja jagus teistele huvilistele.

SÜGist on samas kategoorias võistlemas 8.a klass, mis juba kolm aastat osaleb Sõrve säärel kevadistel talgutel. Talgupäeva jooksul puhastatakse nii Sõrve loodusmaja, militaarmuuseumi hoone ümbrus ja mitmed teised Sääre vaatamisväärsused: vana raketialus, nn Sääre raudtee ja muudki vaatamisväärsused.

Õpetaja kategoorias on kandidaadiks seatud keskkonnateadlikkuse tõstmisega tegelenud õpetaja Riina Hopp Muhu põhikoolist ja Saaremaa muuseumi teadur Sirje Azarov, tänu kellele on muuseumi loodusosakond sedavõrd põhjalik ja mahukas.

Anna oma hääl SIIN!

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 187 korda, sh täna 1)