Ott Tänak ammutas Argentina rallilt positiivset energiat

Ott Tänak teel katsevõidu poole. TIMO ANIS

Ott Tänak teel katsevõidu poole.
TIMO ANIS

Autoralli MM-sarja neljandal etapil Argentinas oma tänavuse esimese kiiruskatse võidu teeninud Ott Tänak ja Raigo Mõlder pidid võidukihutamise tehniliste probleemide tõttu lõpetama küll superralli süsteemis, kuid kokkuvõttes ammutati positiivne emotsioon, mis soovitakse realiseerida juba Portugalis.

DMACK-i meeskonna Ford Fiesta WRC-l sõitev Ott Tänak ütles, et kuigi reedene sunnitud katkestamine valmistas talle pettumuse, oli nädalavahetus Argentinas üldiselt kordaläinud. “Kus võimalik, seal surusin ma täiega ja ajad näitavad, et me olime katsetel kiireim Ford,” lausus saarlane.

DMACK-i tiimijuht Dick Cormack ütles, et see ralli tähendab neile ühe ajastu lõppu ja uue põneva tuleviku algust. “Me oleme oma rehvide arendamisel tõsist tööd teinud ja ma olen kindel, et me oleme võimelised andma Otile toote, mida ta vajab hooaja järgnevatel sõitudel,” lausus ta.

Reedel sõidetud esimestel katsetel püüdsid saarlased konkurentsis püsida, kuid paraku tuli ralli neljanda katse järel tehnilistel põhjustel pooleli jätta. Pärast katse finišit pidid nad tegelema generaatoririhma probleemiga ja autot korda saada ei õnnestunudki.

“Pärast väga head algust ei läinud täna lihtsalt,” rääkis Ott Tänak. “Me pingutasime hommikul ja hea oli olla kiireim Ford. Siis tuli meil probleem vahelduv­voolu generaatoriga ja me kulutasime palju aega auto korda saamiseks. Me proovisime saada järgmisele katsele, püüdsime anda endast parima, kuid kahjuks on see tänaseks kõik. See oli meil tänavu esimest korda niimoodi katkestada.” Nüüd jätkati superralli süsteemis ja pühapäeval võitis Ott Tänak ka esimese katse, saades kokkuvõttes 15. koha. “Ma tõesti nautisin seda rallit, see oli päris lõbus ja imetlusväärne näha raja ääres nii palju fänne. Nüüd tuleb uute rehvidega [sõita] Portugal[is], ma olen tõeliselt motiveeritud ja juba ootan seda võistlust,” märkis Tänak.

Argentinas sai karjääri esimese võidu WRC tasemel uusmeremaalane Hayden Paddon Hyundail.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 106 korda, sh täna 1)