Saaremaa riigimetsa istutatakse pool miljonit puud

Riigimetsa uuendamise käigus paneb RMK sel aastal Saaremaal kasvama 495 000 puud, millest enamik on männid.

Lisaks 390 000 männile pannakse ka kasvama ka 70 000 kuuske ja 35 000 kaske. Uut metsa rajab RMK Saaremaal 141,82 hektarit, olemasolevat täiendab praeguses seisuga 69,11 hektaril ning looduslikule uuenemisele jääb 15 ha.

Kõik istikud tulevad mandrilt: avajuursed mänd ja kuusk Reiu puukoolist Pärnumaalt, potimänd Marana puukoolist Pärnumaalt ja avajuurne kask Tartu puukoolist.

RMK edelaregiooni metsakasvataja Rainer Roosipuu sõnul teeb põhitöö puude istutamisel RMK kümme töötajat, kel on abiks tähtajalise lepinguga töötajad. Väga palju kasulikke abilisi on RMK-l kooliõpilaste seas. Kauaaegsed sidemed on neil Kärla, Mustjala, Lümanda ja Salme põhikooliga.

Esimesed noored metsataimed said maasse juba aprilli algul nädal tagasi, töödega loodab RMK maakonnas ühele poole saada mai lõpuks.

Eestis kokku istutab RMK sel aastal 19,8 miljonit puud, mida on pool miljonit rohkem kui aasta varem. Kõige enam istutatakse okaspuid: 11 miljonit mändi ja 7 miljonit kuuske.

Maakondadest kõige rohkem ehk ligi 3,2 miljonit puud istutatakse Ida-Virumaale, millele järgnevad Pärnumaa 2,3 ja Lääne-Virumaa 2 miljoni puuga.

Kokku uuendab RMK tänavu metsa 10 000 hektaril, millest üle 2000 hektari jäetakse looduslikule uuenemisele.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 153 korda, sh täna 1)