Liiklustalgud kulgesid saare politseinike jaoks rahulikult (6)

SAI NOOMIDA: Ilme Õunapuu ja Joonas Aavik pidasid kinni Soome numbrimärgiga sõiduki, mis sõitis 90 km/h alas kiirusega 99. Trahvist juht seekord pääses, küll aga sai ta noomida. MAANUS MASING

SAI NOOMIDA: Ilme Õunapuu ja Joonas Aavik pidasid kinni Soome numbrimärgiga sõiduki, mis sõitis 90 km/h alas kiirusega 99. Trahvist juht seekord pääses, küll aga sai ta noomida.
MAANUS MASING

Kui neljapäeval kella kolmeks tehtud päevakokkuvõttes oli politseil teatada kahest kiiruseületajatele määratud trahvist ja mõnest korralekutsumisest, siis neljapäeva pärastlõuna ja öö vastu reedet möödusid veelgi rahulikumalt.

27-st kiirustalgute lehele teada antud kohast jõuti reede hommikuks läbi käia 18: kuus neljapäeva ennelõunal ja 12 kohas tehti järelevalvet järgnenud õhtul ja ööl. Kiiruseületajaid rohkem ei tabatud.

“Autojuhid on käitunud pigem väga viisakalt ja sõitnud isegi lubatust väiksema kiirusega,” märkis Kuressaare politseijaoskonna patrulltalituse juht Matis Sikk. Ta tõdes, et tõenäoliselt ongi põhjus väljakuulutatud liiklustalgud ja juhid ei hakanud riskeerima, kui politsei suurendatud jõududega väljas on.

“Loodetavasti tuleb politseil aasta jooksul selliseid päevi veel palju ette, kus politsei ei pea sekkuma, vaid rahustab liiklust juba oma kohaloleku ja nähtaval olekuga ega pea kedagi kinni pidama,” tähendas Sikk.

Kuigi politsei kõikidesse viidatud kohtadesse ei jõudnud, rõhutas Sikk, et politsei plaanib nendele kohtadele kõrgendatud tähelepanu pöörata edaspidi.

PPA Facebooki liiklustalgute leht kirjutab, et politsei kohalolu mõjus enamikule juhtidest distsiplineerivalt ja vaid üksikutele tuli meelde tuletada, et kiiruse valikul tuleb lähtuda ohutusest, ja et parvlaevad sõidavad Kuivastu ja Virtsu vahet terve päeva.

Ohutu sõidukiiruse ja pikivahe olulisust kogesid politseinikud Ilme Õunapuu ja Joonas Aavik  Kuivastu–Kuressaare maanteel vahetute tunnistajatena. Nimelt otsustas maanteele ootamatult maanduda kurg, kes oli parajasti märganud saaki, mida püüda.

See ootamatus päädis ehmatava äkkpidurdusega kahele teineteise järel sõitnud sõiduki juhile, kelle päästis piisav pikivahe ja ohutu sõidukiirus. Mõni hetk varem olid samas kohas otsustanud tee ületada neli hirve.

Politseinikud tuletavad meelde, et liiklejad peavad arvestama lindude ja loomade liikumisega. Kui sõiduk liigub liiga suurel kiirusel, ei pruugi reageerimiseks ja õnnetuse vältimiseks piisavalt aega jääda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 685 korda, sh täna 1)