Laimjala nõustus Leisiga läbi rääkima

Laimjala volikogu võttis vastu Leisi vallavolikogu ettepaneku alustada läbirääkimisi haldusterritoriaalse korralduse muutmiseks.

Veebruaris tegi Leisi volikogu samasuguse ettepaneku Orissaare ja Pöide vallale. Viimasel istungil otsustati ettepanek teha ka Valjalale ja Laimjalale. Nimelt on Laimjala ja Valjala kaasamisega täidetud haldusreformi seaduse eelnõus sätestatud minimaalne elanike arv 5000 elanikku, milleni Leisi, Orissaare ja Pöide vald kolmekesi ei küüni.

Praeguse seisuga on Laimjala ametlikult otsustanud läbirääkimistega alustada ja ka Valjala on mitteametlikult sellega nõustunud. Ametlik otsus peaks Valjalast tulema 26. aprillil, mil toimub volikogu istung. Seega peaks Ida-Saaremaa valdade kokkusaamisel 2. mail Leisis ühe laua taha istuma viie valla esindajad.

Laimjala valda esindavad nendel läbirääkimistel vallavanem Vilmar Rei, volikogu esimees Aarne Lember ning volikogu liikmed Ardo Kaljuste ja Viljar Rei. N-ö asendusliikmeks määrati Eha Ennemuist.

Laimjala volikogu üleeilsel istungil toodi siiski mitmel korral välja, et Laimjala jaoks on potentsiaalne Ida-Saare vald alternatiivvariant. Eelkõige eelistatakse ühinemise puhul suurvalla ideed.

Läbirääkimistele Ida-Saaremaa valdadega minnakse aga seetõttu, et kõik pakkumised ära kuulata ja alles seejärel otsustada, olid volinikud ühel meelel. Samuti märgiti, et kui korraldatakse rahvaküsitlus, oleks hea, kui elanikel on valida mitme variandi vahel.

Aarne Lember tõdes, et ühinemise temaatikas on asjad jälle pea peale keeratud ja kõik on endiselt suhteliselt lahtine.

Vallavanem Vilmar Rei selgitas, et suure valla loomine sõltub kõige rohkem Lääne-Saare vallast, kes ei ole nõus osavaldadega, mistõttu läbirääkimised on jõudnud tupikseisu.

Teadupärast käidi Lääne-Saare volikogu viimasel istungil välja ka võimalus laiendada hoopis Lääne-Saaret. Selle küsimuse arutamiseks toimub esmaspäeval Lääne-Saare volikogu erakorraline istung. Suurvallale on selja pööranud ka Pöide vald, kes nimelt otsustas neljapäeval linnale läbirääkimiste osas eitavalt vastata.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 576 korda, sh täna 1)