LUGEJA KIRI: Mereohutuse päev Valjala lasteaias

19. aprillil tutvusid Valjala, Kärla ja Muhu lasteaia lapsed politsei ja päästjate tööga – toimus ühine mereohutuse päev. Alustuseks koguneti Valjala lasteaia saali, kus räägiti mereohutusest üldiselt, tuletati meelde hädaabi numbrit 112 ja sellele helistamist. Lastele tutvustati ka erinevaid päästevahendeid ja merepäästjate riietust. Koos vaadati ka ühte õppevideot. Lapsed said ka ise rääkida ja nii oma teadmisi näidata.

Pärast tubast juttu läksid kõik õue, kus oli üles rivistatud suurem päästetehnika – paadid ja tuletõrjeauto ning politseiautod. Lapsed said neid lähemalt uurida, neisse sisse pugeda ja asjatundjatelt just nii palju küsida, kui nad soovisid. Kõik lapsed said ennast proovile panna ka viskeliini viskamisel. Nad proovisid tegutseda nagu tõelised päästjad. Ürituse lõpuks sai iga laps kommi ja Lõvi Leoga õhupalli, iga lasteaed aga koti temaatilise mängu, kleepsude ja kalendriga.

Täname toreda ja õpetliku päeva eest politsei esindust, kuhu kuulusid Žanna Kreštšenko, Minna Raun, Kaisa Nurm, Hillar Peegel, Andres Märtin ja Janis Aksiim, ning Orissaare päästemeeskonda koosseisus Priit Saartok, Priit Oks, Tõnis Põlluäär ja Kalmer Jõgi.

Kuna käimas on ka südamenädal, siis pakuti lastele pärast liikumist värskes õhus kehakinnituseks tervislikke ampse. Ürituse
lõppedes oli kõigil hea tuju ja palju uusi teadmisi.

Reet Hobustkoppel, Muhu lasteaiast

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 128 korda, sh täna 1)