JUHTKIRI: Ära kiirusta, aega on

Seekordsed politsei korraldatud liiklustalgud keskendusid piirkiirusele. Nagu oli arvata, märgiti enim probleemseid kohti Kuressaare linnas ja Kuressaare–Kuivastu maanteel. Aga äramärkimist leidsid veel nii Muhu kui ka Sõrve poolsaar.

Ühest küljest tasub kiita kodanike aktiivsust liikluses esinevatest probleemidest teavitamisel. Kuidas suhtuda aga “sohvrite solidaarsusse” ehk tulede vilgutamisse, et kaasliiklejaid politseipatrullist teavitada? Tehnikaajastul on loodud ka mobiilirakendused, kuhu saab lisada tööd tegeva politseipatrulli asukoha.

Võib ju väidelda teemal, kas trahvide tegemise eesmärk on riigikassa täitmine või siiski liiklusohutus. Statistika näitab, et enim õnnetusi juhtub purjus juhi süül või liiga suure kiiruse tõttu. Ja järgmine ohver võid olla sina.

Seekordsetel liiklustalgutel vähemalt Saaremaal mingeid kiirusrekordeid ei löödud. Las nii jäädagi ka pärast talgute lõppu. Kihutamistunde saamiseks võib minna näiteks Laitse ralliparki. Maanteedel püsigem ikka ettenähtud kiiruse piirides. Kihutades saadav ajavõit on meie vahemaid arvestades tegelikult kaduvväike.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 141 korda, sh täna 1)