Võttes lemmiklooma, võtad vastutuse!

Eesti loomakaitse selts alustas üle-eestilist vastutustundliku loomapidamise teavituskampaaniat “Võttes lemmiklooma, võtad vastutuse!”, mis kutsub inimesi üles loomavõttu põhjalikult läbi mõtlema ja lemmiklooma vajadusi paremini tundma õppima, sest vastasel juhul osutub kannatajaks loom või koguni kogu pere. Kampaania raames toimub ka kaks loomasõbralikku pereüritust ja soodsam kiibistamine.

Lemmikloom ei ole mänguasi, vaid pereliige, kes vajab palju tähelepanu, arstiabi, õiget toitu ja liigiomaseid elutingimusi. Kui loom seda ei saa, võib ta langeda stressi, jääda haigeks, muutuda agressiivseks, perele koormavaks, ohtlikuks või üleliigseks.

Halvimal juhul kannatab loom elu lõpuni mõnes toa- või aianurgas. Kuna loomade raviarved on kallid või loomaga ei osata enam midagi peale hakata, visatakse lemmik kodust välja või paremal juhul viiakse mõningase tasu eest varjupaika, kus leitakse talle uus kodu või pannakse 14 päeva möödudes magama.

“Kõik hädajuhtumid, mille lahendamisega me päevast päeva tegeleme, tulenevad peamiselt sellest, et inimesed ei ole osanud loomavõttu läbi mõelda: milline loom neile sobib, ega neil pole allergiat, kas on piisavalt raha kulukate raviarvete, loomatoidu jm vajaliku eest tasumiseks, kas nad tahavad tegeleda loomaga terve tema eluaja,” tõdeb Eesti loomakaitse seltsi hädajuhtumite juht Maaja Mäll.

Ta lisab, et inimesed tihti ei teagi, et näiteks väike armas veekilpkonnabeebi, kelle nad just loomapoest koju tõid, kasvab tegelikult väga suureks, vajab 10 liitrit vett iga kehapikkuse sentimeetri kohta ning elab pea poole sajandi vanuseks.

Kuna loomad on meist täielikult sõltuvad ja jäävad meie vastutusele paljudeks aastateks, on oluline, et otsus oleks põhjalikult läbi mõeldud ning seda ei võetaks vastu kergekäeliselt ega esmase emotsiooni ajel.

Rohkem infot vastutustundliku loomapidamise kohta saab loomakaitseseltsi kodulehelt:

http://www.loomakaitse.ee/ või tel +372 52 67 117 (E–R 9–17).

Eesti Loomakaitse Selts

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)