Randvere tööõppekeskuse lugematud tegemised

TORE PÄEV: “Heliseva muusika” esitamine Sõmera Kodus, kus TÕK-i rahvas käis koos Randvere laulumemmede ja Kuressaare päevakeskuse inimestega. MARIKA SKLJARENKO

TORE PÄEV: “Heliseva muusika” esitamine Sõmera Kodus, kus TÕK-i rahvas käis koos Randvere laulumemmede ja Kuressaare päevakeskuse inimestega.
MARIKA SKLJARENKO

Võtame kokku viimase poolaasta, kuhu on mahtunud lugematu arv üritusi ja sündmusi.

Vahepeal oleme osalenud pikaajalise kaitstud töö hankes, millega saime viis teenusekohta. Mida see tähendab? Selgituseks nii palju, et teadagi osutame erihoolekande teenuseid ning meie üheks südameasjaks on hoida erivajadusega inimesi töösarnase tegevusega hõivatuna. Euroopa ja Eesti riigi suund on suunatud inimese väärtustamisele läbi töösarnase tegevuse.

Väljakuulutatud hangete raames osutavad teenust erihoolekande valdkonnas tegutsevad mittetulundusühingud ja teised taolised organisatsioonid. Sihiks on õppida selgeks konkreetsed töövõtted, kogu tööprotsess algusest lõpuni ning ideaaltingimustes ka turustada toodetav toode või teenus. Erivajadusega inimeste jõudlus on erinev, sellest on ka teenus loodud sellisena, et nad saavad läbida kolm etappi. Praegusest viiest teenusekohast on täidetud kaks, huvitatud on veel kaks inimest. Teenust saavad inimesed võtavad seda väga tõsiselt ja jälgivad hoolega, et konkreetne tööaeg oleks täpselt kirjas ning lõuna ajaliselt välja arvestatud. Töövõimalustest oleme välja pakkunud kaltsuvaiba kudumise, õmblustöö, paberi-kartongitöö, puidutöö ja heakorratööd.

Jõulud möödusid piparkookide valmistamise tähe all, jõulupidu toimus armsas Peetri talus Sauveres. Seal käis meil muhe jõulumees ja lugesime luuletusi ning kes oskas laulda, see laulis. Täname veel talu pererahvast, sest toit ja vastuvõtt olid suurepärased!

Jaanuaris käisid ettevalmistused meie juubeliürituseks. Tööülesande said kõik majas toimetavad inimesed ning lõpptulemus oli meie silmis väga kiiduväärt.

Veebruaris sai Randvere tööõppekeskus 10-aastaseks. Külalised said meilt omanäolised tänukirjad ja tänukaardid, millega tänasime tööõppekeskuse loomise ja toetamise eest. Heameel oli kuulda ilusaid soove ja saada kinnitust meie vajalikkusest.

Märtsis käisime koos Kuressaare päevakeskuse erivajadusega inimestega esinemas Sõmera Kodus ning pärast seda toimus ka disko. Koos Randvere külaseltsiga Kadakane ehk Randvere laulumemmedega esitasime “Heliseva muusika” muusikali. Meile on taolised esinemised olulised, see kasvatab meis esinemisoskust ja -julgust.

Igal esmaspäeval peame me annetuskohvikut, mille annetustega planeerime väljasõite meid ja meie inimesi huvitavatesse kohtadesse. Meie memmed ja vahel ka mõni tore juhuslik külaline saavad ühe euro eest osta kohvi ja suupisteid. Suupisteid oleme teinud küpsistest kuni võileibade ja pirukateni välja. Meile meeldib alati üllatada meie külalisi uute huvitavate maitsetega, aga vahel ka täiesti tavaliste traditsiooniliste suupistetega. Materjali ostame ise annetusena kohvikumüüki.

Populaarsust on kogunud tikkimismasin, mis tikib pilte juubelikaartidele, rätikutele ja erinevatele tekstiilidele. Vektorprogrammi abil oleme teinud nimesid, logosid, ornamente ja pildikesi. Pilte töödest oleme riputanud Randvere tööõppekeskuse FB lehele.

Meil on toimunud ka karbi- ja kaardikoolitusi, arendamaks edasi meie kaardi- ja kartongitöö kujundust. Lihtsate vahendite abil saab muuta väga palju, aga vahel on vaja uusi mõtteid ja ideid, mida saame töötubadest.

Meil on toredad lapsevanemad, kes toetavad meie tegemisi nii vahendite kui ka vaba aja sisustamisega. Üks vanem toob meile koduseid kanamune ja vahel ka maitsvaid pisarakooke. Teine vanem tuleb võimalusel kodust välja ja võtab vabatahtlikult enda peale mõne võimlemistunni või viib meie inimesed mõisaparki jalutama. Üks päev tegime ühise vareenikupäeva, kus valmistasime kõik koos hapukapsa ja kartulipüreega vareenikuid. Me täname kõiki toetajaid ja jätkame koostööd ka edaspidi!

18. mail toimub meie majas infopäev praegustest muudatustest hoolekandes. Kõneleja on Liida Kaare. Kuulama on oodatud erivajadusega inimeste lähedased üle Saaremaa.

Marina Skljarenko, MTÜ Randvere Tööõppekeskus

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 50 korda, sh täna 1)