Paadla kandi seltsi märtsikuu toimetamised lastega ja lastele

Tüdrukud meisterdavad saalikaunistusi. Vasakult ümber laua Lisandra Roos (kummargil), Darelyan Pähn, Gabriela Grahv, Liisi Leppik, Lucia Tänak.  MARET METSMAA

Tüdrukud meisterdavad saalikaunistusi. Vasakult ümber laua Lisandra Roos (kummargil), Darelyan Pähn, Gabriela Grahv, Liisi Leppik, Lucia Tänak.
MARET METSMAA

19. märtsil, trotsides lumetuisust päeva, meisterdasid tublid isad Rain, Eero ja Aivo koos lastega lindudele pesakaste. Külaväljaku kaskedest sai pea igaüks endale külge väikese majakese, kuhu ootame sulelisi külalisi. Üks pesakastidest viidi ka Kõrkküla seltsimaja esise kase otsa. Nüüd jääb üle loota, et vastvalminud korterid lõunamaalt saabunud linnurahvale ka meelepäraseks osutuvad.

25. märtsi õhtul kogunesid lapsed taas Kõrkküla seltsimajja õhtut ja ööd veetma. Pärast magamispesade valmis sättimist arutasime üheskoos läbi ees ootava programmi.

Virge oli õues ette valmistanud maastikumängu. Virgele tulid appi Margerite ja Maret. Kaks tüdrukute ja üks poiste võistkond asusid kaardi järgi kontrollpunkte maastikul üles otsima. Kontrollpunktide ülesanded olid kõigile jõukohased. Poiste võistkond loobus küll patsipunumisest kui plikade oskusest, kuid laulusõnade äraarvamise ülesandes tegid nad tüdrukutele pähe. Maastikumäng lõppes seltsimajas plastmassmunade täpsusviskamisega.

Kõik meie kolm võistkonda saavutasid auhinnalised kohad ning preemiakommid rändasid võistlejate põske.

Pärast maastikumängu läksid tüdrukud kööki. Varutud toiduainetest tuli hea perenaise kombel midagi söödavat teha. Tüdrukud said ülesandega hästi hakkama. Söök oli maitsev. Õhtusöögilaualt ei puudunud ka traditsiooniline Marcuse ema Anneli küpsetatud kringel.

Õhtusöögile järgnes vägev rahvastepallilahing. Mängisime õigete reeglite järgi ja tegime ka oma reegleid. Mängijatele andsime kaks elu, kaptenile koguni kolm . Sedajagu kestis mäng kauem ja pingutamist oli rohkem.

Seejärel tuli meisterdamise tund. Aprillikuus toimub seltsimajas eakate kevadpidu. Tüdrukud lasid fantaasial ja kätel lennata, et peoruum kena saaks. Osavate käte abiga saigi seltsimaja saal kevadiselt rõõmsa väljanägemise.

Kui tüdrukud meisterdasid, pidid poisid oma energiat veidi tagasi hoidma, et meisterdajaid mitte segada. Eks nad siis nohistasid oma nutitelefonides. Poiste vaoshoitus sai tasutud röökimisminutitega. Lubatud 10 minuti asemel suutis seltskond välja vedada vaevalt viis, siis oli röökijatel toss väljas.

Südaööl oli traditsiooniline jubejutu lugemise aeg. Küünlavalgel tuli lugemisele eesti rahvamuinasjutt vanapagana lugude hulgast – “Vahetatud laps”.

Vaikus seltsimajas saabus öörahuga kell kaks öösel. Uni oli kõigil hea.

Uus päev algas kell üheksa hommikul. Öömajalised said taas jalad alla. Kiire hommikusöök, saalikaunistuste viimane viimistlemine ja kodu poole.

Aitäh, Virge Varilepp, Margerite Mesila, Anneli Mesila!

Täname Lääne-Saare valda projekti toetamise eest.

Maret Metsmaa, Paadla kandi seltsist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)