Õpilasesinduste lõbus laager Kärlal

VAHVA ENEKAS: Laagri korraldaja Maris koos tublide laagrilistega. MARIS ÕISPUU

VAHVA ENEKAS: Laagri korraldaja Maris koos tublide laagrilistega.
MARIS ÕISPUU

8. aprillist 10. aprillini toimus Kärla põhikoolis õpilasesinduste laager, kus osalesid Kärla põhikooli õpilasesinduse eesti keelt kõnelevad noored ja Pärnu Tammsaare kooli õpilasesinduse vene keelt kõnelevad noored. Kokku oli meid 23.

Laager algas reedel kell 15. Esimesel päeval põhiliselt tutvusime üksteisega, mängisime juhendaja Maris Õispuu korraldatud mänge ja lihtsalt õppisime üksteist tundma. Üks mängudest oli “Nime-Bingo”, kus tuli üksteiselt küsimusi küsida ja selle inimese nimi kirja panna, kellele küsimuse esitasid. Võitja oli see, kes kõik kastid nimesid täis sai.

Pärast istusime kõik ringis ja saime kätte tühjad paberilehed. Sinna pidime joonistama endast pildi ja siis paari sõnaga end ka suuliselt tutvustama. Õnneks olid meil väga tublid tõlgid Oksana ja Anna, nii et kõik said ilusasti üksteisest aru.

Vahepeal oli väike snäkipaus ja kui tagasi tulime, jätkusid tutvumismängud. Enne õhtusööki tegid koolid oma õpilas-
esindust tutvustava plakati ning seejärel jaotati meid vanuse järgi klassidesse. Vanemad kolisid kunstiklassi ja nooremad eesti keele klassi.

Seejärel algas õhtusöök, milleks olid makaronid hakklihaga, ja võime kinnitada, et kõik jäid toiduga väga rahule! Pärast õhtusööki kogunesime taas ja pidime oma õpilasesindust plakati peal ka kirjeldama. See oli väike eeltöö järgmiseks päevaks, nagu Maris meile rääkis.

Õhtul käisime korra ka väljas. Jalutasime Kärla terviserajal, käisime poes ja pargis, nii said Pärnu koolinoored võimaluse Kärla alevikuga tutvuda. Pärast jalutuskäiku oli filmiõhtu, pudelikeerutamise mäng, omavaheline suhtlemine ja võimalus lauamänge mängida ning magamiskohad ette valmistada.

Teine laagripäev algas juba veidi pärast kaheksat hommikvõimlemisega, mille viisid läbi Pärnu kooli õpilased. Üsna varsti pärast väikest hommikust pingutust sõime hommikusööki, mille ajal arutasime ka päevaplaani.

Kõigepealt jagati meid rühmadesse ja anti ülesanne seletada meeskonnatöö ja grupitöö vahet. Kui aeg täis sai, kogunesime taas ja kõik kandsid oma grupi arutlused väikese esitlusena ette. Sellele järgnes uus ülesanne, kus pidi kirja panema kõik rollid, mis on vajalikud ürituse läbiviimiseks. Peale Minifilmi ürituse rollide tegid rühmad ka ürituse plakatid, mis olid väga omapärased ja vahva kujundusega.

Vahepeal käisime lõunat söömas ja ilusa ilma puhul saime veidi päid tuulutada ning siis jätkasime ülesandega. Viimaks olid kõik rühmad valmis enda kirjapandut esitama. Esitlused olid enamasti üsna sarnase sisuga, kuid kõigil oli ka midagi originaalset sisse pandud. Kui kõik ettekanded olid kuulatud ja juhendajad oma näpunäited jaganud, mängisime mõned mängud. Siis jagati meid uutesse võistkondadesse ja suundusime kööki, kus igal grupil tuli valmistada pitsa. Kõik said sellega suurepäraselt hakkama ja õhtusöök oligi olemas.

Õhtul mängisime Bingot, laulsime karaoket, näitasime oma tantsuoskusi ja mängisime ka pudelikeerutamist.

Kolmandal ehk viimasel päeval korraldasid hommikvõimlemise Kärla õpilased. Pärast hommikusööki moodustati taas võistkonnad. Seekord suundusid kõik õue, et võtta osa elektroonilisest aardejahist, kus pidi kaardi järgi õigesse kohta liikuma ja seal ilmus ekraanile küsimus. Küsimusi oli kokku 11 ning kõige tublimad võistlejad läbisid raja 45 minutiga.

Pärast lõunasööki toimus autasustamine, kus tänati kõiki laagris osalenuid. Tunnustati ka parimate rühmatööde tegijaid ja mängude võitjaid. Laager lõppes positiivsete sõnumite kirjutamisega üksteise seljale kinnitatud paberitele.

Tahaksime omalt poolt anda edasi suure tänu Pärnu Tammsaare kooli õpilasesindusele laagris osalemise eest ja õpetaja Jaanikale, kes ohverdas oma nädalavahetuse, et meid aidata. Kiidame Britat, kes oli laagri peakokk, ja tema abilist Ristot, kes aitas organiseerimisel.

Täname Annat ja Oksanat suurepärase tõlkimise eest. Ning muidugi täname südamest Marist, tänu kellele see laager üldse toimus. Täname koostööpartnereid: Kärla põhikooli, Kärla sööklat, OÜ-d Eesti Buss. Laager toimus noortekohtumiste raames, rahastus saadi SA-lt Archimedes.

Tagasiside laagri kohta on olnud väga positiivne. Paljud laagrilised leidsid endale uusi sõpru ja lõid uusi kontakte. Järgmine kokkusaamine toimub juba sügisel.

Triinu-Liis, Emili, Kaisa, 7. klass

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)