Lümanda jalgpallurid vabariigis kolmandad

VAPRAD MÄNGIJAD: Rando Tarkmeel, Gert Lonks, Victoria Vihman, Helina Tarkmeel, Joosep Lonks ja Mark Lonks. URVE VAKKER

VAPRAD MÄNGIJAD: Rando Tarkmeel, Gert Lonks, Victoria Vihman, Helina Tarkmeel, Joosep Lonks ja Mark Lonks.
URVE VAKKER

Lümandas on usinasti jalgpalli mängitud juba üle 20 aasta. Ja ikka tuleb ette, et saavutatakse häid kohti nii maakonnas kui ka vabariigis.

Aasta tagasi käivitasid Eesti jalgpalliliit ja koolispordiliit uudse võistluse, osavusfestivali “Värav!”. Ka siis läks meil päris hästi, vaid ühe ala ebaõnnestumine jättis meid vabariiklikus finaalis 25 võistkonna hulgas täpselt keskele.

Sel aastal harjutasime usinalt, käisime Pärnu maakonna etapil Kilingi-Nõmmel veel kogemusi omandamas ja kõik need ettevõtmised lõppesid selle aasta vabariiklikus finaalis kolmanda kohaga.

Finaal toimus EJL-i sisehallis Tallinnas 7. aprillil, osales 22 kooli 150 õpilast. Eelvõistlused toimusid 11 maakonnas ja osales ligi 700 õpilast (maakonnas ka 1.–3. klasside võistkonnad). Vabariikliku festivali avas etteastega parim jalgpalli freestyler Eestis Eno Lints.

Osalised said autogramme võtta ja juttu ajada Eesti jalgpallikoondise legendide Sergei Pareiko ja Joel Lindperega ning toimus siili esmaesitlus. Eesti jalgpalli maskotiloomaks sai siil 2014. aasta lõpus.

Kui algselt ehtis siil meie jalgpallikoondise särke ja pükse, siis nüüd oli ta osavusfestivalil “Värav!” väikeste jalgpallisõprade ees. Teatavasti on siil meie rahvuseeposes “Kalevipoeg” peategelase hea nõuandja. Ta on väga tark ja visa loom, keda pole lihtne maha murda ja kes on võimeline ka ise vastast ründama.

4.–5. klasside 6-liikmelised võistkonnad (enamasti 2 tüdrukut ja 4 poissi) pidid sooritama kolm teatevõistlust ja paremus selgus kohapunktide liitmisel.

Esimeses, palli triblamises, oli Lümanda eriti edukas. Esimene voor võideti ligi 10-sekundilise eduga. Raja teistkordsel läbimisel ületasid kolm esimest senise rekordi ja lõpetasid kõik ühe sekundi sees. Lümandale III koht. Ka harjutuses “Turbo” (triblamine ja värava tabamine) saavutasime väga kõrge kolmanda koha.

Väravate löömises olime taas veidi nõrgemad ehk lõime mõne korra mööda, tulemuseks 13. koht. Kõik kohapunktid kokku arvestatuna andsid aga kindla medalikoha.

Võitis veenva ülekaaluga Lasnamäe vene gümnaasium (kõik kolm alavõitu), teine oli Tabasalu ühisgümnaasium ja pronksmedali pälvis Lümanda – Helina Tarkmeel, Victoria Vihman, Gert Lonks, Rando Tarkmeel, Mark Lonks ja Joosep Lonks, treener Sander Viira, õpetaja Urve Vakker. Meile järgnesid Haapsalu, Suure-Jaani, Paikuse jt.

Urve Vakker

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)